Son Dakika Haber ve Transferler ( 2023-2024 )

• Tabii bu fakirlik konusunda şu var, her ne kadar potansiyeli olan bir ülke olarak görsek de katma değerli mal üretemeyen, bilgi çağını yakalayamamış, ağır saniyeleşmesini bile bitirememiş bir ülke olarak bir de üzerine büyük bir enerji açığımız var, bu da önü alınamaz bir cari açığa neden oluyor. Turizm gelirleri ile dengelenmesi mümkün olmayan bir döviz kuru sorunumuz da mevcut. Bu ülkenin elindeki kaynakları doğru kullanarak kendisine doğru gelir kapıları bulması halinde ancak fakir ülke statüsünden çıkması söz konusu. Neticede Nijerya da tüm yer altı yer üstü kaynaklarına hakim olsa, 210 milyonluk genç nüfusunu iyi kullanabilse, pastasını düzgün dağıtabilse. sömürülmese onlar da fakir ülke olmazlar ama sayarken fakir diyoruz çünkü bugüne bakıyoruz.

Köpek konusunun da zorluğu şurada, evet 1500 köpeğe bakmak, elli bin köpeğe bakmak, yüz bin köpeğe bakmak sorun değil. Ancak 3 milyon köpeğin çok az bir kısmını bile gözden kaçırman halinde birkaç sene içinde aynı maliyetlere yeniden geleceksin. Köpek konusunun çözüm ne olursa olsun firesiz halledilmesi gerekiyor. İşin en zor kısmı da bu.

ben de bugünden rakamlar veriyorum size, fakir ülkenin cumhurbaşkanın 13 sarayı, 17 özel uçağı, 18 helikopteri, 458 koruma aracı olmaz. Kaynaklar yetersiz yalanını halk isyan etmesin diye söylüyorlar sürekli

Dünyada dolar milyarderi sayısı: 615

Türkiye'de bu listeye giren milyarder sayısı: 27
    ülkenin fakir görünme sebebi bu rakamlarda.

Ahlat'taki sarayın yanına yapılan 9 adet bakan sarayının inşaatları bitti

Maliyet:3.000.000.000 ₺

kedi köpek hesaplamalarını biraz bu taraflara kaydırmak lazım bana göre.

• 38 yaşında adam, geçen sene bu zamanlar CL finaline gitmeye hazırlanıyor ve gidiyor da.

gelip geçen sene CL finali oynadığı sahada 80 metre rakip kovalıyor. göğsündeki logo bizim logomuz. ben böyle bir sahipleniş görmedim. ben yapmam etmem de diyebilir. bir şey diyemezsin yani.

çok büyük karakter. gerçekten eğer eğitimi, diploması varsa dzeko'nun kalıp teknik direktör olmasını çok isterim.

• pozisyon penaltı değil. ancak 3 sanıye beklese gol atacaktık i.ne hakem yedi pozisyonu

pozisyonun penaltıyla uzaktan yakından alakası yok ama irfanın faul'üde yok, bu pozisyonda faul verme sebepleri hakem penaltı vermese top osayinin ayağına gelmişti ve kaleciyle karşı karşıyaydı %90 gol olacaktı. bu rezilliği kapatmak için faul verdi hakem.

edit: yanlış alıntı olmuş, senin alıntı yaptığın mesajı alıntılamıştım.

• Valla hocam bu ülkede kamu harcamaları çok yüksek, ben ekonomik görüş olarak da devletin küçülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben olsam tüm yüksek mevkilerin ellerindeki lüks arabaları alırım. Saray artık yapıldı gider orayı öğrenci yurdu yaparım. Çok fazla memur var. Çok fazla bankamatik memuru var. Bazı bakanlıkların bütçesi gereksizce yüksek. Güzel bir temizlik yaparım. Tarikatlere, dini kurumlara giden vergileri tamamen keserim. Camiler bile cemaatin bağışlarıyla finanse edilmeli. Yeni bozulan SGK sistemine bir ayar çekerim. Harcamaların kısılmasına konusunda hemfikiriz. Buna karşılık doğru düzgün vergi de toplayamıyoruz. Tabii ki sistem bir güzel elden geçmeli vatandaşın hoşuna gitse de gitmese de. Tasarruf edilen para ile de katma değerli sektörlere yatırım yapılmalı.

Ancak hepsini yapsam yine de gidip 3 milyon köpeğe bakmam. 10 milyon mülteciye de bakmam. Kendi nüfusumu bile azaltıp yurt dışında diasporalar ve lobiler oluşturmaya çalışırım. Devlet duygusal olamaz. Kemer sıkma politikası bir bütün halinde olur.

• Çok sevenler evinde beslesin diyorsun yok hayır sokakta bakacağım diyor illa. Bu işin kansız bir çözümü yok kanımca. Hindistan’a falan iteleyebiliyor muyuz köpekleri? Hatta köpek tapar tayfa ile birlikte komple itelemek lazım. Malum aklı başında hiç bir ülke sokakta köpek olayına girmiyor. Bir tek alemin akıllısı bizim köpekçiler.

• Valla hocam bu ülkede kamu harcamaları çok yüksek, ben ekonomik görüş olarak da devletin küçülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben olsam tüm yüksek mevkilerin ellerindeki lüks arabaları alırım. Saray artık yapıldı gider orayı öğrenci yurdu yaparım. Çok fazla memur var. Çok fazla bankamatik memuru var. Bazı bakanlıkların bütçesi gereksizce yüksek. Güzel bir temizlik yaparım. Tarikatlere, dini kurumlara giden vergileri tamamen keserim. Camiler bile cemaatin bağışlarıyla finanse edilmeli. Yeni bozulan SGK sistemine bir ayar çekerim. Harcamaların kısılmasına konusunda hemfikiriz. Buna karşılık doğru düzgün vergi de toplayamıyoruz. Tabii ki sistem bir güzel elden geçmeli vatandaşın hoşuna gitse de gitmese de. Tasarruf edilen para ile de katma değerli sektörlere yatırım yapılmalı.

Ancak hepsini yapsam yine de gidip 3 milyon köpeğe bakmam. 10 milyon mülteciye de bakmam. Kendi nüfusumu bile azaltıp yurt dışında diasporalar ve lobiler oluşturmaya çalışırım. Devlet duygusal olamaz. Kemer sıkma politikası bir bütün halinde olur.

hepsi tartışılabilir, dünyaya baktığımız yerle ilgili bu durum. Türkiyede en zengin %1'lik kesim, toplam servetin %40'ını alıyor. Benim başlangıç noktam her zaman burası olur.

Bir kez bunu görmezden gelirsek, emekliye verilen 10bin tl de haklı görünür, asgari ücret artmasın da denir, köpek barınağı pahalı da denir, memur sayısı çok da denir. Bunları savunmak demek, %1'lik kesim %40 değil %50 alsın %60 alsın demektir

• Çok sevenler evinde beslesin diyorsun yok hayır sokakta bakacağım diyor illa. Bu işin kansız bir çözümü yok kanımca. Hindistan’a falan iteleyebiliyor muyuz köpekleri? Hatta köpek tapar tayfa ile birlikte komple itelemek lazım. Malum aklı başında hiç bir ülke sokakta köpek olayına girmiyor. Bir tek alemin akıllısı bizim köpekçiler.

Sokakta bakılamayacağı kesin. Avrupa'nın her yerinde kaygı yaşamadan sokakta yürüyebiliyorum, kendi ülkem hariç. İzmir Buca, Göztepe Metro ve Maçka Parkı olmak üzere 3 kere saldırıya uğradım yerimde birisi olsa yaralanmıştı, Allah'tan ayakta kalarak savuşturabildim. Maalesef bu hayvanların ne yapacağını tamamen kestirmek imkansız. Göztepe çıkışı da bir köpekçi abi dedi ki, berem varmış benim de o yüzden küçükken onu döven birine benzetmiş olabilirmiş o da bereliyse falan da filan. Tamamen akıl yürütüyor. Ben köpeğin travmalarının cezasını çekmek zorunda mıyım korkuyla E-5'e atlasam ne olacaktı? Böyle yaşanan tonla olay var. Bu konuların bu kadar konuşulması bile saçma. Avrupa'yı geçtim gezip gördüğüm kadarıyla İran, Lübnan gibi ülkelerde bile sokakta böyle köpek görmüyorsun. Bir şekilde çözülmeli. Ertelendikçe konu itlafa doğru gidiyor açıkçası bu herkesi üzecek bir son ancak gelinen noktada başka çare kalmayacak gibi görünüyor.

• Kamuoyu tepkileri, yorumlardan anladığım kadarıyla bizim kongrede her nekadar ligden cekilme kararı çıkmamış veya oylanmamış olsada 30 bin kişinin oraya ligden çekilmeyi onaylamak için toplanmış olması önemli bir olay olarak görülüyor. Süper kupa maçına çıkılmamasınında lehimize yansıdığını düşünüyorum.

• 38 yaşında adam, geçen sene bu zamanlar CL finaline gitmeye hazırlanıyor ve gidiyor da.

gelip geçen sene CL finali oynadığı sahada 80 metre rakip kovalıyor. göğsündeki logo bizim logomuz. ben böyle bir sahipleniş görmedim. ben yapmam etmem de diyebilir. bir şey diyemezsin yani.

çok büyük karakter. gerçekten eğer eğitimi, diploması varsa dzeko'nun kalıp teknik direktör olmasını çok isterim.

Herhalde o geriye attığı deparın videosunu 50 kez falan izlemişimdir dünden beri. İnanılmaz bir aidiyet. Bu adam hem sahanın en yaşlısı hem geriye depar atmasa hesap sorulacak en son kişi. Gerçekten muazzam. PVH'nin bir maçı vardı böyle tam hatırlayamıyorum ama çizgiden top çıkarmıştı sonra gitmiş ya kendisi atmıştı ya başka bir oyuncumuz atmıştı. Şampiyonluk için her şeyini veriyor. Tabi çok zor ama keşke bir şekilde Inter'e gittiği dönemde biz kapabilseydik. Dzeko gibi bir oyuncuyu 3-4 sene izlemek güzel olurdu.