Beiträge von Batu-Wan Kenobi

  Kadroda çok ciddi yapısal problemler var yine. Böyle başarı gelmesi çok zor.

  Geçen sene devre arasında en iyi oyuncun Pelkas iken gittin Özil aldın. Bakın bu gerçekten çok mantıksız bir hamledir.

  Hadi diyelim Özil çok büyük marka falan ok. O zaman Pelkas'ı sat abi..

  Kadroda bazı pozisyonlar şişiyor, bazı mevkilerde oyuncu yok. 10 tane ortasaha oyuncun var, profil olarak Vitor'un sistemine en uygun 2 oyuncu Mert Hakan ve Crespo.

  Oyunda 4'lüye dönmek istesen elindeki tek sol bek Novak, tek sağ bek Nazım. Novak 3'lü stoperde fena değil ama sol bek olarak yetersiz. Nazım zaten yetersiz..

  İşinin ehli çok iyi bir Futbol Direktörü lazım bize. Hatta bir ekip..

  Başkan, severiz seni.

  İstifa da bir hizmettir, denedin, çabaladın ama olmadı.

  Bunu bir inada bindirmek, Aziz Yıldırım'ın bile arkasına atar seni.

  Çünkü onun bile doğruları vardı, sen geleli doğrun yok başkan.

  Gel istifa ederek Fenerbahçe başkanlığındaki tek doğrunu yap şimdi, yoksa sonu kötü..

  Sosa ve rossi dışında katılıyorum.

  Yalnız şu var bu takimda hücumdaki 3 kişilik yere 6 kişilik rotasyon var ve hiç kimse ilk 3 kişide mutabık değil.

  Serdar ve valencia bence de onbirde olmalılar, diğer isim kalanların içinden seçilir (form tutarsa pelkas olur) işin ilginç yanı bu oyuncular en az maliyetli oyuncular. Bonservis verilmemiş, yıllık ücreti düşük. Çok enteresan değil mi? Bi bana mı garip geliyo Mesut, berisha, rossi ve pelkasin her açıdan valenciadan geride olmasi..??!!!🙄

  Valla Valencia çok büyük sürpriz yaptı. Ben Tigres'te izliyordum, futbolu bırakmış gibi bir hali vardı. Adam bize geldi, prime döneminden bile iyi durumda.

  Bence liglerin kültürleri, standartları olmalı. Mesela İngiltere'de veya İspanya'da hangi pozisyona ne karar çıkacağı üç aşağı beş yukarı bellidir, sıkıntı şu ki Türkiye'de standart yok hatta aynı maçın içinde bile standart yok.

  Kim'in yaptığı harekete İngiltere'de faul çalınmaz, İspanya'da kesin çalınır.

  Benim futbol görüşüme göre Kim'in yaptığı hareket faul değildir ama bizim ligde yüksek ihtimalle buna faul çalınır.

  Penaltı pozisyonu ise bence doğru, Szalai çok gereksiz bir penaltı yaptı.

  Uzun lafın kısası son dönemde en çok övdüğümüz iki oyuncumuzun kontrolsüz hareketleri yüzünden 3 puanı Trabzon'da bıraktık.

  Futbolda kara gece falan denecek bir durum yok, o Rize-GS maçında yaşandı..

  Faul tartışmalarından bağımsız bence tartışmaya açılması gereken bir konu daha var. O da kırmızı kart ve maçı eksik götürme. Bence bu olay kaldırılmalı futboldan. Başka hiçbir spor dalında yok böyle bir şey. Evet 100 yıldır uygulanıyor ve bu sporun kemik kurallarından biri. Ama seyir zevkini inanılmaz öldürüyor bu da bir gerçek. Kırmızı gören oyuncu oyundan ihraç edilsin, yerine sokulacak oyuncu da değişiklik hakkından düşülsün. Maçın sonlarında olursa ve değişiklik hakkı yoksa eksik devam edilsin. Maç süresi, ofsayt kuralı falan tartışılacağına bu masaya yatırılmalı.

  Masaya tabii yatırılmalı ama futbol diğer sporlara göre skor yapmanın daha zor olduğu bir oyun, düşünsene bir takım eksik yakalanıyor mesela 3'e 1 ve tek kalan savunma oyuncusu rakibini faulle durduruyor. Skoru engelledi ve bedeli sadece oyundan çıkıp yerine başka bir oyuncunun girmesi olacak. Bu kesinlikle seyir kalitesini düşürür. Kırmızı kartın cezası belki rakip takıma penaltı atmak olabilir..

  Stil olarak bu ligin forvetleri bunlardır. Oraya itiraz yok. Asla baş edemez bizim beceriksiz defanslar bu adamlarla.


  Lakin Okaka özelinde hem formu, hem fiziği çok kötüydü. Yürüyemiyor olması lazımdı, neler yaptırıyorlar..

  Udinese dönemi iyidi bence, oraya gitmeden önce çok büyüyük düşüşteydi hatta ismi bizle geçmişti. O zaman daha çekimserdim ama geçen sene fizik olarak vs. hiç fena değildi..

  şu okaka'yı alalım dediğimizde billur geçiyolardı, bu adam tr liginin forveti tam. normalde çok gol atmaz ama harika alan açar, çok iyi pivottur. başak'ta ekstradan bir sürü gol de attı.