Beiträge von FbOnat

  Rakibe çok iyi çalışmışız, bu çok net görüldü. Doğru işleri yaptık, topla fazla oynamadık ve işi bitirdik. Pozisyon vermedik, Osayi'nin bireysel hatasıyla yedik. Vitor'u tek eleştireceğim olay bu, sonradan geriye çekeceksen o adamı ileri koyma. Pelkas veya Mesut'u al o dakikada işte, adam solda ters ayağıyla pası veremedi ve yedik. Crespo'nun çok ekstra numaraları olmasa da en azından fiziken orta sahaya destek olabilecek ve top kazanabilecek bir adam olması hoşuma gitti. Berisha da bugün 2 tane gollük pas atarak pasör santrafor özelliğini gösterdi. Adamı pozisyona sokarsak gol de atacaktır. Rossi de cidden yetenekli adam, keşke bi 10 cm uzun ve 10 kilo fazla olsaydı.

  Valla ünlü bir futbolcunun karısı kızı yada akrabası falan isen böyle şeylerle karşılaşmak normal artık.


  O sosyal medyayı kullanıyorsan böyle şeyleri takmayacaksın. Takıyorsan hiç kullanmayacaksın.


  Bu tipler sadece Türkiye' de yok her yerdeler.

  Hocam bu olayı desteklemediğinizi anladım fakat dediğinize katılmıyorum. Katıldığım kısım evet bu birçok ülkede var. Yok diyebileceğim sadece refah ve insan seviyesi çok yüksek 3-5 Avrupa ülkesi ve Japonya vardır. Ancak böyle bir durum var, o yüzden sosyal medya kullanmayacaklar veya buna takılmayacaklar önermesi yanlış. Hayır, sosyal medyayı kullananlar insan olmayı öğrenecek.


  Bu hanımefendi durumu paylaşacak, hatta isimlerini afişe ederek paylaşmalı. Üstüne savcılığa şikayet etmeli. Bunlar ancak bu şekilde öğrenebilir. Çünkü küçükken de dayak yiyerek terbiye edilen tipler bunlar. Özel hayatlarında herhangi bir farklılıkları olmadığı için fikirlerini hakaret ve küfürle ifade ederek farklı olmaya çalışıyorlar. Ama bu durum var, o yüzden sosyal medya kullanma dersek sokakta tecavüzcüler var, o saatte orada olma veya içkiden rahatsız olanlar var bu yüzden içme gibi daha da çirkin önermeler artabilir.

  Bu arada hoca Ali Koç'u tanımadığı için sol bek almayacak halleri yok ya diye düşündü ama şu Novak denilen vasıfsız dururken Caner'i yollamak yanlış tercihti. Vitor paşam burası başka ülke değil, adamların eline o mevki için 10 oyunculuk liste verdiğinde oraya transfer yapılacağı anlamına gelmiyor bu. Bu da sana bir ders olsun.

  hepsini aldı bir de burak kapacak gibi kimsenin reddedemeyeceği dünya yıldızı bir kanat bek getirdi,burak'ın avrupadaki karşılığı Robin Gosens.Vitor neden oynatmıyor anlamıyorum.

  :hihi: Hadi Burak gözden kaçıyor, Süper Lig'in en tecrübeli sol beklerinden Çağatay'ı görmemek art niyet ister. Üstelik menajeri de daha önce bize bir başka dünya starı olan öz oğlu Erdi Can Şehit'i getirmiş olan Erdinç Şehit. Valla yoktur bu adamın bir bildiği.

  Bu maç çok kötü oynadık, hoca da takım da kötüydü. Ama sorunu direkt hocadan ararsak bu komik olur, 1 hafta önce herkes vardır bir bildiği diyordu.


  Bu sistemin en kritik yeri kanatlardir. Orada 2 tane aslında açık oyuncusu olan adam oynatmak zorundayız. İyi niyetle oynuyorlar falan ama biri kötü veya eksik olduğunda patlıyoruz işte. Hocaya sormadan Burak diye bir adam aldılar, 5.kanat alternatifi bile değil. Yine hocaya sormadan Süper Lig'de maça çıkmamış Çağatay diye bir adam aldılar, kadroya giremiyor.


  Hani Bustos, hani Angelieri, hani 3 Eylül'de gelen sol kanat??? Bu dakikadan sonra Mbappe falan getirseler bile basarisizlar demiştim, doğruymus. Bu adamların buraya alismasi ve sistemin oturması en az 1 ay. Ama bu 1 ayda kaybedilen puanların telafisi yok.


  Ayrıca bir başka hata da orta sahada yapıldı. Şu an Fenerbahçe seviyesindeki tek orta saha Gustavo, o da 34 yaşında. Crespo şu gün oyuna girecek seviyede bile değilse biz cidden yandık. Sosa şunların yaptığı orta sahaligi sol ayagiyla yapar kimse kusura bakmasin.


  Hoca ise farklı çözümler bulmali. 3-4-3 okey ama gerideyken 1 stoper çıkarıp 4-4-2 yapabilmeliyiz. Berisha ve Valencia bence aynı anda etkili olurlar. Bir diğer problem ise gol ararken durmadan sağdan soldan orta yapmak zorunda kalıyoruz. İçeride ise Valencia, Rossi falan var. Farklı alternatif bulmaliyiz. Eğer böyle oynayacaksak Caner niye gitti? Şu Sivas+Başakşehir maçlarında açılan ortalari o açsa en az 1 asisti vardı.

  Vitor muhtemelen Başakşehir'in pas sevdası ve o pası yapması gereken ayakların yeteneksizliğini gördü ve önde Muhammed ile başladı pres için. Ama hiç tutmadı. Meyer ve Muhammed gerçekten kötülerdi. Ben Berishayı genelin aksine beğendim. Basıyor, pozisyona girmeye çalışıyor. Penaltı noktasından zınk diye kafayı vuran adam zaten buralarda olmazdı. İkinci yarıya en az 2, belki de 3 değişiklikle başlamamız lazım.


  Şu sisteme 1 tane sağ veya sol kanat orijinli adam almayanları da tebrik ederim. Bustos denildi, Angelieri denildi ama elde var 0. Ferdi ve Osayi fena çabalamıyor diye göze batmıyor ama bu sistemde kanat çok önemli. Al işte Visca gelince oranın adamı olmadığı için Ferdiyi sağa çekmek zorunda kalıyorsun, takımın sol tarafı resmen felç oluyor. Szalai sürekli sol açık gibi oynamak zorunda kalıyor.

  Amme hizmeti:


  Toplam: Toplama işleminin sonunda elde edilen sayı; örneğin 5+13+2=20 işleminde, 20 sayısı toplamdır.


  Ortalama: İki ya da ikiden çok nicelik toplamının, bu niceliklerin sayısına bölünmesinden çıkan sayı.


  15+16=31(Toplam)

  (15+16)/2=15.5=16(Ortalama)


  Katılmıyorum guard ihtiyacımız bariz fakat koçun suanki düşüncesiyle kadro uyumsuz koc düşüncesini değiştirmeden guard alsanda birseye yaramaz

  Bu kadar maç bunun için ölçü değil. Mesela geçen seneki takım da Kokoskov'a uyumsuzdu. Nitekim Eurolegue'in 6.haftasından sonra rezalet bir sekansımız vardı. F8 öncesinde ise top seviyeye çıkmıştık. İkisi de aynı takım, ikisi de aynı koç. Arada bir Marko geldi ama tek başına alıp götüren bir etki yapmamıştı. Bir değişim oldu çünkü bu bir süreç. Biraz koç kendi planlarından feragat eder, biraz takım onun çizgisine gelir ve orta yol bulunur. Ama o guard gelmediği sürece koç bu takıma en ideal basketbolu oynatsa da, bütün oyuncular en iyi performansını gösterse de bir noktada hep sınırlı kalacağız ve o eşik bizi F4 ve lig şampiyonluğundan edebilecek kadar sert bir eşik.

  Bu sadece bir hazırlık maçı. Dünkü maç da öyleydi. Takımın oyununu abarttığımız Partizan ve Unics maçları da öyleydi. Sorun burada alınan skor falan değil, Djordjevic de 3 yıllık kontratı hariç çok kötü bir koç değil, en azından F8 seviyesi bir koç olduğunu kanıtlayan biri. Ama bariz bir sorun var, 1 adet pgden süre alabilecek yaratıcı bir oyuncuya ihtiyaç duyuyoruz. Bu oyuncu Wana gibi bazı konularda çok keskin olmadığı sürece asla ama asla şut defosu olmayan biri olmalı.


  Bazıları Marko gelecek daha falan diyebilir. Marko yaratıcılık bazlı her ne kadar birazcık gelişmiş olsa da yaratması beklenen her anda başarısız olmuş birisi. Bu adamı sahada 2 tane yaratıcı varken 3.el gibi kullandığında aşırı faydalı oynuyor. Neden aksi yönde ısrar edelim? Üstelik Djordjevic Marko'yu pek beğenmiyor, Eurobasket 2017'den de hatırlayacağımız üzere.


  Takıma 1 adet guard lazım, bu kadar. Tekrar tekrar Şehmus saçmalığına girmek istemiyorum. Ayrıca Booker da en ideal tercih değildi özellikle F/P bazlı. Ama en azından El seviyesi bir oyuncu, faydalı yönlerini kullanırsan 20 dakika sahada kalabilir. Doğru bir kurgu olduğunda bizim 2-3-4-5 numaralarda bir sorunumuz yok. Ama kendi kendine üretemeyecek oyunculara servis yapacak ve alan açacak biri lazım. 34 yaşındaki Nando bunu tüm sezon 40 dakika boyunca yapamaz.

  Transferin son günlerinde nicelik olarak çok adam gelince ve biraz Berisha, Rossi tarzı yükselişte transferler yapılınca hypelandık fakat çok yanlış bir planlama yapıldı. 2 stoper oynadığımız sezonlara 5-6 stoper girerdik, 3 stoper oynadığımız sezona 4 stoperle başladık. Olası bir sakatlıkta oraya geçebilecek isimler stopere her geçtiğinde gol yediren Gustavo veya Trabzon'da biraz gol attı diye sol bek performansıyla aldığımız Novak.


  Takımda orijini sol bek olan tek oyuncu Novak. Onun da bizim seviyemizde olmadığı ve mevcut haliyle kilo fazlası olduğu ortada. Normalde orayı doğası gereği kaldıramayacak, Helsinki deplasman maçında olabileceklerin örneğini gördüğümüz Ferdi sakatlanmasın diye dua ediyoruz. Burak Kapacak ve Çağatay diye 2 arkadaş alındı.


  Çağatay hayatında Süper Lig maçına çıkmamış bir arkadaş. Menajeri zamanında öz oğlunu bize kakalayan Erdinç Şehit. Burak ise 1.2 m verdiğimiz bir arkadaş. Takımda sol bek oynayabilecek 2 oyuncu olan Novak ve Ferdi aynı anda yokken bile bunları oynatmadı Vitor. Yahu kim verdi bu transfer raporunu o halde? Niye transferin son günlerinde Çağatay ve Burak kiralanmak isteniyor diye haberler çıktı? Vitor'un talep ettiği bir sol bek alınmalıydı. Üstelik bu yaz boşta en fazla oyuncu olan mevki buydu.


  Bana göre şampiyon olduğumuz Ersun Yanal sezonundan beri orta sahamız kalitesiz. Diğer takımlar De Bruyne ile oynuyor demiyorum ama şampiyon takımlara bakarsak her sene orada birisi performansıyla fark yaratıyor. Bizde ise mevcut durumda Fenerbahçe orta sahası diyebileceğimiz tek kişi Gustavo. Onun da yaşı ve ofansif meziyetleri belli. Meyer ve Crespo kapalı kutu, oraya game changer biri gelmeliydi.


  Bu 3 hamlede bence hata yaptık. Umarım bir şekilde sorunsuz geçeriz sakatlık sürecini, yoksa düşmeye çok müsait bir yapımız var.