Beiträge von fenerli_07

  3 yıllık reklam arasından sonra Efes seneye ilk 8'i hedefleyen playoff yaptığında başarı gören eski seviyesine döner diye düşünüyorum. Bryant hariç yabancılarda sadece Beabouis ve Micic'in kontratı var. Micic NBA yapar, Beabouis'u da fesh edebilirler. Larkin'in de seneye kontratı bitiyor, son 1.5 yıllık düşüşüne rağmen yerli olduğunu düşünürsek bence bizim için iyi bir tercih olabilir.

  Efes’in olayı belli, eurolig kurucu ortağı olarak şampiyonluğu olmayan (baskonia var bi de) tek takımdı, o şampiyonluk bir güzel verildi onlara şimdi artık potaya tuğla atabilirler, Ergin ve oyuncu ego savaşı da bir yıl ertelenmişti şimdi o da başladı yoksa aklı başında kendine saygısı olan yıldız oyuncu 5m da versen Ergin için oynamaz.

  Larkin ve Micic bu seviyeye Ergin'le birlikte geldiler sonuçta, ikisi de geldiklerinde bu seviyede oyuncular değildi. Sahada yıldız oyuncuların isteyeceği türden bir koç aslında, çok fazla özgürlük alanları var.


  Yarıda kalan sezonki oyunların devamını getiremediler, geçen sene rakiplerin zayıflığı etkili oldu öyle şampiyon oldular ama 3 yıl zirvede kalan bir takım oldular sonuç olarak, etkisiz yan parçaları yenilememek ve doymuşluk bana kalırsa sonlarını getirdi. Seneye Ergin dahil bu takım dağılır, piyasası varken boşta olan iyi takımlardan birine gider.

  Her sene benzer muhabbetler yaşanıyor ya. Doğal favori konumunda olan 3-4 takım hariç 5-8 arası sıralar için yorum yapmak için falan çok çok erken. Şu anda dahi her takım ilginç sonuçlar alabiliyorken en azından sezonun yarısını görmeden hesap kitap işleri yapmaya bence de hiç gerek yok. EL’de her zaman yüksek başlayan ama formu zamanla düşen takımlar oluyor, fikstürün vurduğu takımlar olacak vs. Galibiyet ve rekabetten uzaklaşmamak elbette önemli ama oyun olarak üzerine koymak hepsinden daha önemli. 2-3 galibiyet farkı sezonun ikinci yarısına kadar rahatça tolere edilebilir durumlar

  Katılıyorum, kaldı ki Pao evinde çok maç alır bence, abartıldığı kadar büyük bir kayıp değil. Alba ekstra mağlubiyet oldu. Sezonda her takım sürpriz yenilgiler alıyor.

  Euroleagude iyi oyuna puan alamiyorsun ve Barcaya kendi sahamizda kaybettik. Alba ve Panaaclarini da sayarsak su an 2G gerideyiz. Kalan maclarda isimiz gittikce zorlasiyor. Onumuzdeki 2 maci alip en azindan %50 G oranina gelmemiz lazim yoksa tren kacacak. Su kadroya 8. Olup Playofflarda elenmek yakismaz.

  Daha 6 hafta oldu ya sadece, panik gerektirecek bir durum yok.

  2 oyuncunun oynayacağı ortasahada 7-8 oyuncu var ama hala en yetersiz bölge orası. Kanat beke uygun oyuncuların yok, öndeki üçlüde oynayacak 5 ilk 11 kalibresinde oyuncu 1 yedek oyuncun var ve o yedek de oyun tarzı gereği diğerlerinde ayrışıyor ve sahada olması gerekiyor. Rezalet bir kadro planlaması.


  Vitor da masum değil, Ferdi hariç eldeki oyunculardan verim almak bir yana verimli olanların performansında da düşüşler var, ideal 11 bir türlü bulamadı, en büyük problem olan set hücumunda hiç ilerleme yok. Teknik adam olarak esnek olman lazım, her zaman ideal bir kadro olmayabilir, olan malzemeleri iyi kullanman lazım, onu da şu ana kadar yapamadı.