Beiträge von ealli

Valla güçlü bir ters basınca maruz kalmışsın diyor doktor patlama ya da çok yüksek bir ses ya da ama düşünüyorum bulamıyorum normalde önceden de düşük sesleri duymakta zorlanıyordum ama bu boyutta olacağını tahmin etmiyordum ama Salı günü başlayan ve aralıksız devam eden kulak çınlaması başlayınca doktor iki kulak zarın çökmüş dedi işitme testi yapınca manzara ortaya çıktı şu an ilaç tedavisi başladı bakalım düzelme olmazsa tüp takmak zorunda kalırız diyor

Çok geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz.

ismini vermeyeceğim adamın biri uzun sürece ceza alıyor.sonra başka hesap açıp tekrar foruma gelebiliyor.e bu cezaların ne önemi kalıyor o zaman.

Multi üyelikler ile ilgili harici bir sistemimiz var, her hangi bir uyarı olması durumunda zaten ilgili maddeden işlem yapıyoruz. Onun haricinde de düşündüğünüz kişiler varsa, raporlanması durumunda ilk kurul toplantısında değerlendiriyoruz.

yeni üye olan kişi hemen son dakika gibi konulara mesaj yazabiliyor.Yeni üye olan kişi üye olduktan hemen sonra son dakika gibi konulara mesaj yazmamalı bence aradan belli bir süre geçmeli.Buna bir düzenleme gelmeli 12 numaradaki gibi paf sistemi gelebilir.

Selamlar, bunu değerlendirelim kendi aramızda. Sonucu yazarız.

18. Hafta Maçları

17.01.2020

MKE Ankaragücü-Konyaspor 0-0

18.01.2020

Alanyaspor-Kayserispor 3-1

İstanbul Başakşehir-Yeni Malatyaspor 2-1

Gaziantep FK-Fenerbahçe 1-4

19.01.2020

Antalyaspor-Göztepe 1-1

Trabzonspor-Kasımpaşa 2-2

Galatasaray-Denizlispor 2-1

Beşiktaş-Sivasspor 0-1

20.01.2020

Çaykur Rizespor-Gençlerbirliği 1-1

Forumdaki cezaları uygularken raporlamaya bağlı olarak mı yaptırım uyguluyorsunuz res’en işlem yaptığınız da oluyor mu ?

Selamlar Burak, raporlanan ya da kendi gördüğümüz mesajlar diye ayrım yapmıyoruz ancak yoğunluktan ya da dikkatten kaçan mesajlar illa ki oluyordur bizim fark etmediğimiz. Ondan dolayı genelde üyeler rahatsız oldukları mesajları raporlarlarsa bizim açımızdan da daha kolay oluyor. En azından gözden kaçmalar azalıyor.

Herkese merhaba,

Gerçekleştirdiğimiz son kurul toplantısında yıl sonuna özel olarak ForumFB kurucusu Alex ile röportaj yapıp; hem forumdaki arkadaşların yöneticileri daha iyi tanımasını hem de onun bakış açısını yansıtmayı amaçladık. Çok fazla uzatmadan kendisi ile yaptığımız röportaja geçelim. İyi okumalar!

İyi günler,

Gerçekleştirdiğimiz son kurul toplantısında aldığımız karar doğrultusunda yılbaşına özel olarak sizinle röportaj yapıp; Alex ‘in gerçek yüzünü ForumFB ailesine yansıtmanın doğru olacağını düşünmüştük.

Sonuçta sizin için yeni exagg diyenler de var, bizim Yağız diyen de. Müsaadenizle ilk soruyu sorarak başlamak istiyorum.

Alex kimdir, bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Hani mirc’teki asl pls tarzında bir soru olarak düşünebilirsiniz bu soruyu.

Öncelikle belirtmek isterim ki benim iş yoğunluğumdan ötürü katılamadığım kurul toplantısında bu karar alınmış. Tüm kurul arkadaşlarıma teşekkür ederim, benim için de güzel bir anı olacak.

Bahsettiğiniz gibi adım Yağız, 26 yaşındayım, bilgisayar mühendisiyim, evli ve bir kız çocuğu babasıyım, İstanbul’da oturuyorum.

Alex ’in hobileri nelerdir? Neler yapmaktan keyif alır ya da vaktinin çoğunu nasıl geçirir?

Babamın işleri nedeniyle bilgisayarlarla büyüdüm. Kod yazmaktan ve video oyun oynamaktan büyük keyif alırım. İşim ile de birleştiğinde vaktimin çoğunu bilgisayar ile geçiriyorum diyebilirim.

Ayrıca malumun ilamı olacak ama futbol son yıllarda şiddeti azalsa da vazgeçemediğim bir tutkum.

Ne zamandan beri Fenerbahçe forumlarında bulunuyorsunuz? Ve tabiki ForumFB’yi kurma fikri nasıl oluştu? ForumFB’nin yaşam hayatından biraz bahseder misiniz?

Çok küçüktüm, net olarak bilmiyorum. Antu’nun içeriklerinde çok takılırdım, marşlar, görseller, maç görüntüleri. Daha sonra forumunu keşfettim. Sanırım 2002-2003 yılları, Türkiye’de henüz ADSL yoktu, çok ağır bir bağlantıya rağmen okuyordum.

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama Adnan Şen’in Antu’da da konusu açılan bir röportajı vardı: “Gazdan parayı buldum 5 seneye Fener’e başkan olurum.” tadında. O konuya “bok olursun” yazdığım için ihraç olmuştum. :) Daha sonra yıllarca okur olarak devam ettim.

Bağımsız bir Fenerbahçe forumu kurma fikri ilk olarak 3 Temmuz sürecinde Antu ve GFB’nin talihsiz duruşuyla oluştu. Siyah Çoraplılar adında bir taraftar grubu oluşturmak ve forumunu kurmak istiyordum.

alex1.jpg

10 Temmuz Büyük Fenerbahçe Yürüyüşü organizasyonuna ağırlık verdiğim sırada antu’da daha çok güvenilip, bizim topçuların webmasterı diye bilinen exagg’ın forum kurma işini üstlenmesiyle forum kurma fikrimi rafa kaldırdım.

exagg’ın o gün kuracağını taahatüt ettiği forum zaten benim de kurmak istediğim bağımsız Fenerbahçe taraftar forumu ilkesine uyuyordu. O nedenle içim rahattı.

10 Temmuz Büyük Fenerbahçe Yürüyüşü organizasyonu için kurulan Facebook gruplarında tanıştığım 4,5 kişiyle kendi çapımızda bir grup oluşturmuştuk. Daha sonra bu mini grubumuzu, gruptaki video editör arkadaşımız ilişkileri sayesinde KFY’ye kattık :)

Yıllar içinde 12numara’nın çizgisinden sapmasıyla aynı Antu-3 Temmuz sürecinde olduğu gibi aklımda yeniden bir forum kurma fikri oluştu. 12numara’da da bu niyette olduğunu gördüğüm arkadaşlarla önce bir whatsapp grubu, ardından forumu kurduk.

Forumun ismini bulan değilim, yine o whatsapp grubundan Yağız bak bu domain boşa düşmüş güzel isim diye mesaj gönderen içimizden biriydi ama kim olduğunu hatırlayamıyorum, ona tekrar teşekkür ederim, güzel bir platformun isim babası oldu.

Forumu kurduktan sonra 12numara’ya geri dönüşler oldu, orası daha canlıydı ve insanlar daha çok kişiye fikirlerinin ulaşmasını istiyordu. O süreçte ForumFB 10-12 kişi takıldığı daha kapalı kutu, kurula ya da kurala gerek duymayan bir forum oldu.

Başkanlık seçimi sürecinde 12numara’nın şirazesinin iyice kaymasıyla ForumFB yoğun tercih edilen bir foruma dönüştü.

Fenerbahçe aşkı nereden bulaştı? Özel bir anınız var mı bu konu ile ilgili?

Babam ve eniştem sayesinde Fenerbahçeli oldum diyebilirim. Babam beni zaten Fenerli yapardı ama eniştem fanatik etti.

İlk gittiğiniz maç hangisi?

1996, Kadıköy’deki Beşiktaş maçı. Eniştem, beni, annemi ve halamı arabasıyla bir yere bırakıp maça gidecekti. Annem ve halam indikten sonra “Seni maça götüreyim mi?” diye sordu, götür diyince bastı gaza, kaçırdı beni maça :) 89. dakika çişim geldiği için maçı erken terk etmek zorunda kalmıştık. Eve geldiğimizde öğrendik ki dakika 90’da serbest vuruştan Sergen atmış. Eniştem baya üzülmüştü ama ben pek oralı olacak yaşta değildim.

Bir kaç ay sonra, bu sefer babam, Kadıköy’deki Manchester United maçına götürdü. Daha sonra da artık babam, eniştem, babamın arkadaşları, mahalleden abiler, kim maça giderse aldı beni de yanına.

Maçlarda uyguladığınız bir totem var mı?

Çevremdekilere gol dakikası tahmin ederim: “Bak Alex yazacak 57. dakika’da, görürsünüz.” gibi ve ara sıra tuttuğu olur. Buna tam olarak totem denilir mi bilmiyorum ama her zaman böyle tahmin etmem, sallama tahmin yaparsam golün olmayacağını sadece olacağını hissetiğim zamanlarda söylersem o dakika gerçekten golün geleceğine inanırım :)

Ayrıca, gol atarsak yerimi, pozisyonumu değiştirmemeye dikkat ederim.

Hızlıca unutamadığınız gol, maç; unutamadığınız derbi maçı, derbi golü desem ne dersiniz?

Unutmadığım goller: Deivid - Chelsea maçı, Rapaic - Gaziantep maçı

Unutmadığım derbi maçı: FB 6-0 GS, FB 4-0 GS, BJK 2-4 FB.

Unutmadığım derbi golü: Rapaic - GS maçı , Ümit Özat - GS maçı

Peki, Fenerbahçe'de görev yapmış veya halen aktif olan, en sevdiğiniz 3 isim istesek kimleri sayardınız?

Alex, Pierre Van Hooijdonk, Rapaic

Hani insanın aklında yer etmiş anlar olur ya kimisinin çeyrek finaldir, kimisinin 3 Temmuz, kimisinin daha farklı olaylar; sizin kafanızda yer etmiş, keşke dedirten ya da yara olan olay nedir?

Şampiyonluğun kaybedildiği Denizlispor maçı, Şampiyonluğun kaybedildiği Trabzonspor maçı, 3 Temmuz süreci

Yeniden bir transfer sezonu geldi. Kimimizin en çok sevdiği dönem… Ne olacak bu takımımızın transfer politikası? Ali Koç yönetiminin transfer politikasını beğeniyor musunuz? Bu soruyu orta saha bolluğu, sol bek kıtlığı ve defans oyuncumuz olup da hala defans oyuncusuna ihtiyacımızın olduğunu göz önüne de alarak cevaplayabilir misiniz?

Ali Koç yönetiminin transfer politikasını beğenmiyorum. Giydikleri ateşten gömleğin farkındayım fakat aynı rakkamlar harcanarak daha iyi transferler yapılabilirdi. Dediğiniz Sol bek ve defans oyuncusuna net ihtiyacımız var, bir kanat oyuncusu da kötü olmazdı.

Orta saha kalabalığı, defans oyuncu transferi yapmamıza rağmen hala arayışta olmamız da transfer politikasını beğenmemek için gayet haklı nedenler olarak gözüküyor. Bir şirkette olabilse de futbolda sadece CV ile başarı gelmiyor malesef, spor dünyası çok daha farklı bir mecra, yeni yönetimin de zamanla adapte olacağını ümit ediyorum.

Genel baktığınızda Ali Koç ve yönetimini nasıl buluyorsunuz?

Benim için bu sorunun cevabını verebileceğim zaman sezon sonu olur. Futbol takımı şampiyon olursa başarılı, olamaz ise başarısız bulacağım.

Hocamızdan memnun musunuz, size göre en çok transfere ihtiyaç olan bölge neresidir?

Ersun Yanal'dan da pek memnun olduğumu söyleyemeyeceğim. Eskisi gibi yönetemiyor, idare ediyor gibi hissediyorum. B planı yokmuş ve oyuncu değişikliklerinde isabetli kararlar alamıyor gibi geliyor. Umarım yanılıyorumdur. En çok transfere ihtiyacımız olan bölge stoper.

Dünya gözü ile Fenerbahçe formasıyla göreyim dediğiniz bir sporcu var mı?

Vardı. Ronaldinho ve Ronaldo Nazario.

Bu sene şampiyonluğa iliklerinize kadar inanıyor musunuz?

Ben bu durumlara gerçekçi yaklaşmayı seviyorum. Yani inancımı da gerçekler şekillendirir. Transfer sezonunda gerekenler yapılırsa inanmamam için bir neden yok.

Futbol hariç takip ettiğiniz branşlar var mı? Varsa neler?

Eskiden nerdeyse tüm branşları takip ediyordum, Melek Hu’nun masa tenisi maçlarını bile izliyordum. Daha sonra futbol, basketbol, espora döndü. Şu an sadece futbolu takip ediyorum.

Bu arada şöyle bir duyum aldık, ne kadar doğrudur bilemiyoruz ama size soralım dedik. Geçmişte ciddi olarak haberlere çıkan bir trol olayı gerçekleşmiş başrolünde sizin yer aldığınız, biraz bizlere konuyu detaylandırabilir misiniz?

Yaptığımdan gurur duymadığım bir iş, o zaman kandırdığım, kırdığım herkesten özür dilerim :) Danimarka'da okuyordum, dönüş için hazırlandığım günlerde bir dedikodu çıkarttım: Pato'nun menejeriyim ve transfer görüşmesi için Kopenhag'tan İstanbul'a geliyorum. A Spor ve bir kaç spor sayfası oltayı yutunca iyice yayıldı.

alex2.jpg

Son sözlerde tekrardan konuyu ForumFB’ye getirecek olursak; sizce ForumFB amacına ulaştı mı, siz forumun durumundan memnun musunuz? Ve tabi ilerisi için başka planlarınız var mı?

ForumFB'in amacı Fenerbahçeliler'e bağımsız bir forum sunmaktı, ben amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Forumun durumundan memnunum fakat kibir gömleğini çıkartıp birbirimize daha fazla saygı duysak çok daha iyi olacağı aşikar. İlerisi için planlarım var fakat olgunlaştığında dile getirmeyi tercih ederim.

Forum’da içinizde kalan, yönetici olduğunuz için dile getiremediğiniz durumlar oluyor mu? Oluyorsa üstü kapalı olarak bahsedebilir misiniz?

Kimseyi engelleyemiyoruz. :)

Sorularımıza içtenlikte yanıt verdiğiniz için teşekkür eder; eşiniz ve çocuğunuzla beraber sağlıklı, mutlu bir yaşam dileriz.