Beiträge von Mec

  Şenol 3lü dener mi? bence zart diye denemeye yemez büzzüğü. Bir taktikte uzmanlaşmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir, her oyuncunun çok detaylı direktifleri olabilir x taktikte.

  Bizimkiler 4 2 3 1 koy geç... ben gerçek manada 4 3 3 oynatabilen birini de görmedim ligde.

  Canerden bı cacık olmaz.

  Cacıki, zor oyuncu ama verim alabilirsen şuan paran yetmez, alamazsın öyle katkı verecek birini. O tarz bulursun komple kanat-bek oyuncusu ama ne kadar iyi olur tartışılır. Attila gibi piyango vurması gerek ki Attila bile hala gelişim kaydediyor.

  Mec FM'de benden çaldığın taktikle futbola bakış açın değişti.


  Yalnız registalı düzene ters gelebilecek yeni bir trend başlıyor gibi. İki sert orta saha, forvet arkası yetenekli oyuncular. Pasör 8 ezberini bozuyor. Set hücumunda mclere bel bağlamadan stoperden direkt 3. bölgeye. Teknik ve mobil hücum oyuncuları pas kötü gelse de bir şekilde kontrol edip dönüyor. Rakipte Sosa tarzı rahat top aldıran regista varsa daha da etkili. Turnuvada bir kaç tane böyle oynayan takım gördüm iyi izle.

  Hangi taktik o, ne oynasam çaldın diyorsun :hihi: 4141 mi dediğin?

  FM'den ziyade son dönemde Conte'nin Inter'i, CL'yi sağlam bir şekilde kazanan Chelsea 3 4 3 oynadı. Atalanta'nın taktiği 3 4 3.

  Aslında baktığında Elinde Pirlo gibi bir regista yoksa, inanılmaz yetenekli bir 10 numaran yoksa ne registalı ne de tek 10 numaralı sistem aman aman mantıklı değil gibi, çok fazla onların eline bakan sisteme dönüşüyor olay.

  Ayrıca defansta 5liye dönem şansı da var, hücumda çok geniş alana yayılma şansı da, göbekten 2 hareketli 10 ile delme şansın da var. Tabi oyuncu meziyetleri de önemli.

  Hem de nasıl yarar.hele şu anlatılanları gözümde canlandırdım da antrenmanları düşünemiyorum nasıl geçer.totosunu kaldırıp koşamayan dili dışarda gezen topçuların antreman fotoların da ki hallerini görmek istiyorum.:hihi:

  Bizde kilit açmak için kontra falan deneyecekse yemez. Kontra oynayıp en son ne zaman başarılı olduk?

  O zaman sola Atilla yi sağa da buta denen elemanı koymak lazım. 3 tane de stoper bence benim yazdığım daha iyi

  Attila sol stoper, o kenar oyuncusu olamaz, orta saha özellikli bek gerekiyor ona. Caner oynar onu doğru direktiflerle.

  Ooooo oxansiz 11 bence de 343 güzel sağ tAraf visca olur. Canerden emin değilim Caner yerine İrfan yapıp ortaya 8 numara da fena olmaz sanki.

  o sağa sola irfan, visca koyamazsın normal kanat değil onlar, bek özellikli kanat koyman gerek. Gerektiğinde defansı beşleyeceksin hücumda da çok olacaksın olay o.

  Pelkas ve Mesut'un kenarda oynarken etkinliği azaldığı için biri kenara atılıyordu sen ikisinide atmışssın hocam :D Hayalindekini anlıyorum ama hayalinde ki durum olacağını sanmıyorum oyuna yansırken

  iki on numaralı sistem işte oynuyorlar böyle:))

  Yapılan inceleme yazılarında en çok kilit açma konusu övülüyor bizim lig de de gereken o zaten yetenekli oyuncu ve oyun ile kiliti açan her türlü götürüyor işi bu şekildeyse gayet faydalı olur zaten.

  iki maç yenilsin hemen kilit muhabbeti başlar. Eskisi gibi herkes kapanarak oynamıyor bence ligde. Böyle maç maç kilit açma vs değil de.

  Sağlam bir oyun oturtup onunla eğer iyi oynarsak herkesi tokatlayabileceğimiz bir düzen, istediğimiz bu. Pas oyununu hızlandırabilirsen zaten duramıyorlar karşında.