Basketbol Son Dakika ve Gündem (2021-2022)

• Baydar oyle yaziyorsun ki sanki adam sut ozurlu. Sutu iyi calismasin demiyorum tabiki ama oyle butun yaz saatlerce sut calis demek kotu sut atiyor demektir. Takimda en cok 3 luk kullanan de Colo, Guduric, ve Brown dan sonra 4. oyuncu . Eddie ve Boby den sonra takimdaki en yuksek yuzdeye ulasan adam. Ahmet ve Vesely den sonra en yuksek 2 sayiya sahip eleman ( % 61.4) . Bu istatistikleri nerdeyse 12-13 hafta hucumda kendini bulamamisken yapmis . Oturup hesaplamadim ama Guduric geldikten sonraki cikisa bakarsak eminim bu yuzdeler daha da yukselir.

Mac basina 2 sut ile belki az sut kullaniyor ama tereddut etmiyor . Burak in dedigi gibi clutch time gelince eli titremeden icerden / disardan en yuksek isabet bulan adam ve 2 asist ortalamasi ile oynuyor. Genellikle daha garanti sayiya gidiyor ve ilk skor opsiyonumuz degil. Takimda yaratici guard eksikligini soylemiyorum bile.

Ben hiç bir zaman Pierre için kötü şut atıyor demedim ki zaten :)

Evet bu sene kendini çok geliştirdi ve esas işi potaya drive etmeleri diyebiliriz. Ama Pierre boş kalınca bi anlık tereddüt etmemesi için şutuna biraz daha güvenmesi için çalışmalı diyorum. Tabiki de bileği çok düzgün ve şuankinden daha iyi üçlükler atsa fena mı olur ? :)

ben artık takımda gözü kapalı şut özellikle üçlük sokabilen oyuncular görmek istiyorum.

Özellikle Barthel uğursuzu düşman başına.

2 kısa zaten alınacak o konuda sıkıntı yok. Ama Vesely ve Ahmet dışında tüm takım tıkır tıkır üçlük soksun istiyorum. Böylelikle tam Kokoskov’un istediği geçiş hücumlarında çok rahat sayı bulabiliriz

Kritik nokta 2 kısa. Ve biri muhakkak yaratıcı olmalı

• Bu yaz ile ilgili merak ettiğim konulardan bir tanesi de Ersan'ın vereceği karar. Şu an resmi olarak 34 yaşında, gerçekte 36 olması lazım. Ama Euroleague'de 2 sene rahatlıkla sahada kalabilir. Hücumda zaten ters eşleşme, hücum ribaundu ve şut olarak birçok şey verebilir eskisi gibi topla oynayamasa da. Savunmada da pozisyon bilgisi ve kuvvetiyle rahat iş yapar.

Nba'de bile Giannis'in ben 5 numara savunamam şımarıklığını yaptığı dönemlerde 5 savunuyordu, burada da rahatlıkla savunur. Keza sezonda 60-70 hücum foul alan bir adamdan bahsediyoruz, pozisyon bilgisiyle burada iş yapar. Ayakları çabuk kısalar da olmadığı için hala faydalı olabilir diye düşünüyorum bir "oyun değiştiren" katkı vermese de. Eğer Fonte de olduysa bizde yer yok, keza Ersan da buraya 800 k gibi bir paraya gelmez. Bizde o pozisyona daha fazla para ayıracak bütçe de yoktur. Ama Efes bence kesinlikle sulanır. Hem paraları var hem de Sertaç'ı kaybettiler.

Ersan buraları seviyor, bizde oynamak istediğini söylemişti hatta Obra buradayken. Keza biraz dindar bir arkadaşımız, o yüzden de gelmek isteyebilir. Semihle de çok yakın arkadaşlar, o da boş ver Fener'i birader Efes adamdır falan diyordur kesin :hihi: Ama bu sene de dönme imkanı varken play-offlara kadar beklemeyi seçti, seneye de aynısını yapabilir parayı önemsemiyorsa. Keza dönerse de illa Türkiye yapmak zorunda değil, başka isteyenler de olacaktır.

Ersani sosyal medyadan takip ediyorum ve izlenimim amerikaya yerlesik olup orda kalacagi yonunde.. Yine NBA i sonuna kadar zorlayacaktir. Emekli olmak yerine oynamak istese bile sezon basini gecer heralde. Bizim su anki butce / plan dedigin gibi 800K ya oynamayacak bir adami sonradan kadroya eklemeye uygun degil. Efes icin ise muazzam bir firsat olur. Bence oralarda kalsin hic gelmesin :D

• Çünkü adam bize gelecek. Ben 24 Haziran'da açıklanır diyorum. O zaman ayrılmış.

güzel kardeşim hevesini kırmak istemem ama Obradovic ile görüşmeler bitmiş. Zaten kulağıma gelen 2 kez görüşme olduğuydu. Obradovic kibarca reddetmiş :)

dua edeceğiz Obradovic baba kulüplerden biriyle anlaşmasın diye

• güzel kardeşim hevesini kırmak istemem ama Obradovic ile görüşmeler bitmiş. Zaten kulağıma gelen 2 kez görüşme olduğuydu. Obradovic kibarca reddetmiş :)

Bir de tik falan koymuş :muhaha:

• güzel kardeşim hevesini kırmak istemem ama Obradovic ile görüşmeler bitmiş. Zaten kulağıma gelen 2 kez görüşme olduğuydu. Obradovic kibarca reddetmiş :)

😅😅😅 Obra imza atınca görüruz bize. Yani bu adama nasıl kimse teklif vermez imkansız. Çünkü adamın gideceği yer belli biziz. Ben geçen yıldan beri aynı şeyi düşünüyorum. Kokoskov 1 yıllığına geldi. Ne diyeceklerdi Obra seneye dönecek o zaman kimse kokoskov u dinlemedi belki sloukas kalınic dotome bile gitmezdi. Herkes istediğini yapsın dediler. Zaten bütçe düşecek. Obra önceki yıl revizyon istemiş Bizim başkan istememiş ona da karışmış 😁. Ben seçimi kazanınca ya da konuşmasında obra yi açıklar diyorum. Kokoskov da Avrupa şampiyonası için hem Euroleague i gördü hem baş antrenörluk yaptı. Wiun wiun 😁

• Referans olmuştur, kurcalama o kadar :D

Ya yeni hocamın sistemine uymazlarsa ? :D

Hele bir de Kokoşkov kalırsa seyret şamatayı. :geberdim::geberdim::lol:

Bundan sonra böyle Burak. Koç kim olursa olsun, kadroyu Obradoviç kuracak. Fit miyiz? Hatta futbol takımının kadrosunu da Obradovic kursun. :kac:

• Adamin duyumu 100% tutuyor . Burda OBra gelmiyor anlasamadik demis , twitter da da anlastik. 3. bir secenek yok zaten, Artik hangisi cikarsa ona gore referans gosterir :D

• Keşke admin ben olsaydım.

Değerli devlet büyüğümüz İskender Büyük'ün güzel bir lafı vardı: "Sizler sıkıyönetimi çoktaaan unutmuşsunuz.."

See y'all on the dark side of the moon.