Basketbol Son Dakika ve Gündem (2021-2022)

• Pierre,yaz boyunca şut antremanları yapar umarım. Tak kulağına kulaklığını çık dışarıya saatlerce şut antremanı yap baba. Zaten Amerika’dasın . Keyif sende. Lütfen şut çalış babacım :)

• Pierre in normal sezondaki 3 luk orani %42.9 ki ilk 6 hafta 1/7 atmis (Guduric %39.1) . Corona sonrasi playofflardaki 2 maca bakmiyorum.

Ceza sutunu cok yuksek yuzde ile degerlendirmis daha ne calissin.

• Pierre in normal sezondaki 3 luk orani %42.9 ki ilk 6 hafta 1/7 atmis (Guduric %39.1) . Corona sonrasi playofflardaki 2 maca bakmiyorum.

Ceza şutunu geçtim, adam sezonun ikinci yarısında gelen seride en clutch şutların da birçoğunu çok yüksek yüzdeyle soktu.

Çalışmaktan asla zarar gelmez o ayrı konu elbette :D

çalışmaktan zarar gelmez hocam kötü şut atmadı bu yıl tabiki de iyice keskinleştirsin

çalışmaktan ne zarar gelebilir ?

Pierre boş kalsa bile yarım saniye falan tereddüt ediyor. Etmeyecek.. şutuna güvenecek. boş kaldı mı direk üçlüğü gönderecek.

Şutuna güvenmediği için çalışmalı diyorum ve çalışacak da.

O istatislik yanıltıcı olabilir yalnız. Guduric daha çok üçlük kullanıyor. Elbette Guduric’in daha düşük olacak.

Yeni sezonda Ahmet ve Vesely hariç her oyuncumuz şütör olmalı

• "Baskette de üçlük atın diyorum. Gol atınca, üçlük atınca kazanıyorsun."

• Üçlüğü Kenan çalışsın...Pierre'i özel yapan şey pota altında yaptıkları, üçlük değil. Onun ve Vesely sayesinde takımın geri kalanı üçlük atıyor.

üçlüğü kenan neden çalışsın. Kenan bugün var yarın yok. Pierre’nin şutunun mükemmele yakın olması için çalışması şart. Günümüz 3 numaralarında şut olmazsa olmaz durumda şuan için.

• Baydar oyle yaziyorsun ki sanki adam sut ozurlu. Sutu iyi calismasin demiyorum tabiki ama oyle butun yaz saatlerce sut calis demek kotu sut atiyor demektir. Takimda en cok 3 luk kullanan de Colo, Guduric, ve Brown dan sonra 4. oyuncu . Eddie ve Boby den sonra takimdaki en yuksek yuzdeye ulasan adam. Ahmet ve Vesely den sonra en yuksek 2 sayiya sahip eleman ( % 61.4) . Bu istatistikleri nerdeyse 12-13 hafta hucumda kendini bulamamisken yapmis . Oturup hesaplamadim ama Guduric geldikten sonraki cikisa bakarsak eminim bu yuzdeler daha da yukselir.

Mac basina 2 sut ile belki az sut kullaniyor ama tereddut etmiyor . Burak in dedigi gibi clutch time gelince eli titremeden icerden / disardan en yuksek isabet bulan adam ve 2 asist ortalamasi ile oynuyor. Genellikle daha garanti sayiya gidiyor ve ilk skor opsiyonumuz degil. Takimda yaratici guard eksikligini soylemiyorum bile.

• Bu yaz ile ilgili merak ettiğim konulardan bir tanesi de Ersan'ın vereceği karar. Şu an resmi olarak 34 yaşında, gerçekte 36 olması lazım. Ama Euroleague'de 2 sene rahatlıkla sahada kalabilir. Hücumda zaten ters eşleşme, hücum ribaundu ve şut olarak birçok şey verebilir eskisi gibi topla oynayamasa da. Savunmada da pozisyon bilgisi ve kuvvetiyle rahat iş yapar.

Nba'de bile Giannis'in ben 5 numara savunamam şımarıklığını yaptığı dönemlerde 5 savunuyordu, burada da rahatlıkla savunur. Keza sezonda 60-70 hücum foul alan bir adamdan bahsediyoruz, pozisyon bilgisiyle burada iş yapar. Ayakları çabuk kısalar da olmadığı için hala faydalı olabilir diye düşünüyorum bir "oyun değiştiren" katkı vermese de. Eğer Fonte de olduysa bizde yer yok, keza Ersan da buraya 800 k gibi bir paraya gelmez. Bizde o pozisyona daha fazla para ayıracak bütçe de yoktur. Ama Efes bence kesinlikle sulanır. Hem paraları var hem de Sertaç'ı kaybettiler.

Ersan buraları seviyor, bizde oynamak istediğini söylemişti hatta Obra buradayken. Keza biraz dindar bir arkadaşımız, o yüzden de gelmek isteyebilir. Semihle de çok yakın arkadaşlar, o da boş ver Fener'i birader Efes adamdır falan diyordur kesin :hihi: Ama bu sene de dönme imkanı varken play-offlara kadar beklemeyi seçti, seneye de aynısını yapabilir parayı önemsemiyorsa. Keza dönerse de illa Türkiye yapmak zorunda değil, başka isteyenler de olacaktır.