Basketbol Son Dakika ve Gündem (2021-2022)

• Baytar'ın üstüne bazen gereksiz gidildiğini bende düşünüyorum ama gerçek şu ki gerçek fikirlerini yazmıyor foruma bu da onu malum sıfata itiyor..

Eminim savunan çıktığında, savunan kişiye gülüyordur..

Ben kendimi savunmuyorum sana ne oluyor diye..

• Vincent Collet gibi bir adamın üst üste ABD ve Popovich'e karşı 2. galibiyeti oldu. :D

ABD normal şartlarda şu kadrosuyla biz her takımdan çok üstünüz mesajı vermesi lazımdı, ben maçın içinde hiç o havayı alamadım. Bu sene altını alamazlarsa hiç sürpriz olmaz. Daha Slovenya var, Doncic Dallas'taki gibi sadece yan parçalarla oynamaya alışık. Avustralya da çok iyi takım.

• Nando yine tam bir lider gibi oynadı. Hücumu, topa yön vermesini falan biliyoruz da savunmada da 3 tane hücum foul aldırıp 2 tane pas arası yaptı yanlış saymadıysam. Heurtel elbette çok gerekli bir adam değil ama birkaç gün önce anlattığım Nando'nun üstündeki yükü alması bakımından sahada durması bile işe yarıyor. ABD açısından elbette önemsiz bir maç ama Popovich hocam olmuyor yahu çok belli.

Şampiyon olsalar da fikrim değişmeyecek. İşin reklam kısmında eyvallah iş yapıyor da sahada hiçbir şey yok. Hala eski oyun tiplerinde ısrar, sahaya modern 5 numara atınca modern bir oyun oynamış olmuyorsun. Eyvallah Nba finali oynayan oyuncular 2 gün önce geldi, Lavine covidden çıktı falan bunlara lafım yok da Durant ve Lillard'a sahip takımda neden Holiday süperstar gibi oynamak zorunda kalıyor? Müthiş bir plansızlık var, Dünya Kupası'nda da bu böyleydi. Hayır böyle olacaksa NCAA'den ortalama bir koç da yapar bunu yani.

Adamlar bir ara Gobert-Poirier aynı anda oynattı, o sırada yapacağı küçük bir hamleyle 10-0 seri yakalayabilirdi. Ama seri yakalamak bir yana dursun kendisi seri yedi. Hazırlık maçlarında da çok kötüydü tercihleri. Umarım düzelir de keyfimiz yerine gelir. Son söz de Trt denilen para gaspçısı kuruma, yahu yıllardır bu işi yapıp hala maçın en kritik yerinde nasıl fail olabiliyorsunuz? İnanılmaz bir başarı gerçekten. Benden zorla aldığınız tüm paralar haram olsun.

• Ben bu NBA olayını anlamadım ya.. NBA yalan dünya başka açıklaması Yok. Oturup bı NBA maçı izlemedim ama bunlar ne oynuyor ilginç. Popovich de çok ovuluyor ama Obra NBA gitse yaparlar herhalde.