Basketbol Son Dakika ve Gündem (2020-2021)

• Bizden ayrıldığı gün twitter'dan memnuniyetsiz açıklamalar yapmıştı. Normal böyle şeyler.

See y'all on the dark side of the moon.

• Eddie nin Barca ya karsi oynadigi maci izledim. Vaktini varsa bakin Pesic in nasil maci vermeye calistigini gorursunuz :D Adam cok uzun sure Davies i kenarda unuttu sonra Davies girince farki kapatip one gectiler. Son 2 dakika tekrar Tomic i oyuna aldi ve nerdeyse mac yine basabas a geliyordu.

Mac ozelinde yorum yapiyorum : Macda uzunca sure oynadi. Bakmadim ama sanirim 33-35 dkk arasi oynamistir. Mac boyunca tamamen 3 no da kullandi Site Alonso . Eddie etliye sutluye dokunmadan 24 sayi atti. Cok temiz sutor bunu tek mac uzerinden de soyleyebiliriz. Topu elinde cabuk cikariyor, topsuz kosulari iyi yapiyor. Aslinda sadece 3 luge odaklanmasa 2-3 kere guzel cut yapti. Birinde sayi atti digerlerinde pas verdi. Birkac kere de topla penetre etti fena gozukmedi. Onun disinda genellikle topa dokunmadi. Sut disinda top istemedi. Sadece Aykut Kocaman ortasahasi gibi yana pas vermek icin top aldi. 6/7 3 luk atti sanirim. Takim 8/26 ucluk isabeti bulmusken yani Eddie disinda sadece 2 kere 3 luk atabilmisken son 6 dakikada ne top verebildiler. , nede el yakan anlarda o sutu atti. Tabiki burda Hanganin iyi savunmasi etkiliydi. Hic sirti donuk hucum denemedi. Reboundlara giriyor, iyi karistiriyor ama net reboundcu gibi gozukmedi (bu macda)

Yine mac ozelinde savunmasini cok begenmedim. Fizigi musait, kotu savunmaci degil ama bazen rakibiyle mesafeyi cok aciyor ve kolay sut attiriyor. Birkac kerede Abrines ve Hanga topu vurup cok kolay yanindan gectiler. O kol mesafesi ve fizikle yanindan vurup gecmemeleri gerekiyor. Sanirim burda konsantrasyon problemi oldu.

ASlinda su maci izlesem dikkatimi Hunt cekerdi. Oda Pesic in uzun sure inatla Tomic i tutmasindan. Davies girdigi an zaten ortaligi dagitti. Hem sertligi artirdi, hem enerji getirdi hemde rakibi iyi bozdu. Burda kalite farki ortaya cikiyor. Neyse tek mac uzerinden yorum yapmak dogru degil.

Linki :

• Bizden ayrıldığı gün twitter'dan memnuniyetsiz açıklamalar yapmıştı. Normal böyle şeyler.

Ben anlayisla karsilayamiyorum. Tamamen hazimsizlik. Kac sene bu kadroda yer aldi. Maasi takir takir yatti. Hayatinda goremeyecegi basarilar yasadi. Takimin her kutlamasinda vardi. Eger dislanmis olsaydi ayrilirdi. Eger Obra sana haksizlik yapip sure vermediyse ayrilsaydi. Baris Ermis misal, Obranin ilk senesiydi sanirim, sure alamayacagini anlayinca izin istemis ve sezon bitmeden devre arasinda baska takima transfer oldu. Benchte kalip oynayamamak da yani suc degil sikinti degil.

Ha belki cidden naif davranip beraber sure aldigi 5 i saymistir, biz yanlis anlamisizdir.

• Son senelerde aldığımız her Türk oyuncu Fenerbahçe düşmanı çıkıyor sonradan. Şunu diyen biri net Fenerbahçe düşmanıdır. Ciddi mi şaka mı bilmiyorum çünkü izlemedim bile, midem bulandı yazı kısmını görünce

• Ben anlayisla karsilayamiyorum. Tamamen hazimsizlik. Kac sene bu kadroda yer aldi. Maasi takir takir yatti. Hayatinda goremeyecegi basarilar yasadi. Takimin her kutlamasinda vardi. Eger dislanmis olsaydi ayrilirdi. Eger Obra sana haksizlik yapip sure vermediyse ayrilsaydi. Baris Ermis misal, Obranin ilk senesiydi sanirim, sure alamayacagini anlayinca izin istemis ve sezon bitmeden devre arasinda baska takima transfer oldu. Benchte kalip oynayamamak da yani suc degil sikinti degil.

Ha belki cidden naif davranip beraber sure aldigi 5 i saymistir, biz yanlis anlamisizdir.

Aslında aynı şeyden bahsediyoruz. Bazı tipler tüm iyi hatıraları küçük bir sorun yüzünden yok sayabiliyorlar. Bunlar olmaması gereken ama sıklıkla karşılaştığımız şeyler. Normal dememin sebebi buydu, anlayış değil.

• ıyyyy. Şimdi izledim. Çok büyüksün Fenerbahçe. Batista yı koyarmış :) Ben de pg a erdal koşan ı koyardım. Billur mu geçiyorsun? Sen bu ülke tarihinin gelmiş geçmiş en iyi, en ciddi takımında oynadın, en iyi coach yla. Hiçbir utanma, arlanma da yok. hahahah ben down bir oyuncuyum ama dalgamı da geçerim, kafa bir adamım. Beş para etmez, kolpa, saygısız bir adamsın sen

• Ilgi odağı oldu bu saçma twiti ile Fenerbahçe sayesinde yine. O beşe kendisini de koyduğuna göre kendi seviyesine göre bir beş yapmış. Problem yok zaten.

• Aslında aynı şeyden bahsediyoruz. Bazı tipler tüm iyi hatıraları küçük bir sorun yüzünden yok sayabiliyorlar. Bunlar olmaması gereken ama sıklıkla karşılaştığımız şeyler. Normal dememin sebebi buydu, anlayış değil.

Sana cevap vermis gibi oldu ama hirsimi alamayip yazmistim, soylediklerinin uzerine ekleme yapmistim. Ek olarak fln diye belirtmemisim , kusura bakma:)

• Bizim takımda kendini aşması gereken cok oyuncu var su anda, bu sayede üst seviyede olabiliriz ama bu kolay birşey değil. Hamilton westerman brown eddie pierre vs..

Eddie içinde bire bir oynayan, alan açan, yaratıcı biri değil, illa pozisyon hazırlayacaksın.. perdeden cıkıp cok iyi şutör cidden ama oyun sıkıstıgında topu eline verebilecegin biri değil. Murcia'dakl kötü guardlara ragmen bu olmamıs.. Ben ilk izledigimde bunu yapabilir gibi düşünmüştüm ama hiç böyle birşey olmamıs.. Net bir ribaundcuda değil, atletizm sayesinde bazen caydırıcı olabiliyor..

nando ile beraber bu tip oyuncular parlayabilir ama oyun sürekli ona kalmayacak.. Bence westerman ve brown'ın etkinlikleri cok önemli su anda..

Hakem bizi doğradı penaltılarımız verilmedi ama biz ne oynadık ?

• Barış neden bu kadar rahatsız olmusda böyle bir kadro cıkarmıs anlamadım.. Aynı seyi diğer takım taraftarlarıda yapıyor..

Takımın ismini fenerbahçe değilde real madrid, cska yap barış takıma giremedim diye rahatsız olmazdı, aksine bu seviyede bulunmak cok faydalı oldu derdi.. Onu inanılmaz bir tecrübe gibi anlatırdı.. Diğer takım taraftarlarıda ekpe bobby bogdan hayranı olur cıkardı..

Gerçekten ülkede bize karşı inanılmaz bir hazımsızlık var, euroelage organizsyonun basındaki adam bile cevap vermek zorunda kalmıstı o zamanlar.. Şimdi bizden efese saygı duymamız bekleniyor, evet iyi oynuyorlar ama f4 te ergine mola alsana tezahürat yapan taraftarımıza daha cok saygı duyuyorum bu ortamda..

Hakem bizi doğradı penaltılarımız verilmedi ama biz ne oynadık ?

• Sana cevap vermis gibi oldu ama hirsimi alamayip yazmistim, soylediklerinin uzerine ekleme yapmistim. Ek olarak fln diye belirtmemisim , kusura bakma:)

Estafurullah canım olur mu öyle şey:)

Zibidinin biri çene çaldırıyor bize işte :D

• Gerçekten çok değişik bir kadromuz oldu.

Hep Obradovic yönetiminde bu tarz bir değişiklik hayal ederdim. Ama yeni koça nasip oldu.

Evet İşimiz zor hemde çok zor. Belki de son 10 yılın en güçlü ve en çekişmeli Euroleague sezonu olacak.

Ve bizim için hem heyecan verici hemde yolun sonunda tecrübeli olacağımız bir yola çıkıyoruz.

Başımızda ki Koç çok tecrübeli olsa da Avrupa da ilk head koç olduğu sezonu olacak.

Yeni transferlerimiz bir iki isim dışında ya Euro Cup yada Şampiyonlar liginden gelme oyuncular. İlk Euroleague tecrübeleri olacak..

Ben heyecanlıyım açıkçası yeni sezonu iple çekiyorum. Ama benim için hedef kıstası belli..

Euroleaguede Çeyrek Final.

Türkiye Kupasında Final

Türkiye Liginde Final

Bu üçü olursa yeterli ve oldukça başarılı bir sezon geçirmiş olacağız.