Mevcut Ali Koç ve yönetimi devam etmeli mi?

• Mevcut Ali Koç ve yönetimi devam etmeli mi? 17

Sonuç katılımcılar tarafından görülebilir

Başlıkta yazdığı gibi, geldiğimiz noktada Ali Koç ve yönetiminden ne kadar memnunsunuz? Devam etmeli mi yoksa başarısızlığını kabul edip bırakmalılar mı? Büyük umutlarla geldiğinden beri sportif olarak özellikle tam bir facia olarak sonuç vermesi nasıl yorumlanabilir? Bunun adı vasat bir yönetim mi yoksa kötü şartlar ve saha dışı faktörler mi?

Kendi görüşüm şu; evet, başkan gerçekten çok kötü şartlar altında bir Fenerbahçe'yi devraldı ama ilk geldiği zamanda bile yapılan hamleler yanlıştı bence. Comolli tercihi, Cocu gibi isimler tutmadı fakat bir önceki sene lig'te 2. olmuş bir kadroyu neredeyse tamamen dağıtıp, Giuliano, Josef vs. gibi kemik kadroyu bozup yerine takımın tamamen bol bol ucuz oyuncularla doldurulması çok kötü bir stratejik hataydı bence. Bunun devamında ise bu sezon başında inatla yapılmayan stoper transferleri ve yine sütten dilin yanmasına rağmen, bol bol ucuz oyuncularla kadroyu doldurmaya çalışmak yine bazı şeylerden ders alınmadığını gösterdi. 10 tane çöp oyuncu almak yerine 2 tane kaliteli oyuncu tercih edilebilirdi. Stoper alınmadığı gibi(Zankayı, Ramiyi saymıyorum bile transferden) sol bek alınmaması da ayrı bir rezillik oldu, Kolarov'a kesenin ağzını açmadıkları gibi, devre arasında limit aşımını çözememeleri ve kafalarına göre menajer transferi yapıp Falette gibi uzun süre oynamamış bir adamı yine almış olmaları sıvama noktasıydı. Bunun dışında Koç'un yönetimi, geçmiş dönemlere baktığımızda sanırım çok daha sönük isimlerle dolu, yani yeterince güçlü kişiler yok Koç'un arkasında. Saha dışında da çok kötü idare edilen bir Fenerbahçe gördük belki de tarihimizde ilk defa, bunun siyasi baskıdan ötürü mü Türk futbolu içinde oluşan örgütlerden mi tam olarak ne olduğu bilinmez ama sene başından beri Tff'si Mhk'sı bir yandan siyasetçileri bir yandan gelenin geçenin ezdiği hakkını yediği bir camia haline geldik ve mevcut yönetim bu konuda son derece pasif bir rol oynadı.

Bunların dışında olumlu olarak bakarsak Fenerbahçe'nin finansal olarak borçlarının azaltıldığı söyleniyor fakat sizce bu inanılmaz bir başarı mı? Bence bizim en büyük sıkıntımız akıllı yönetilememekte ve saha dışında güçsüz olmamız. Şimdiye kadar yapılan her şeye baktığımızda da mevcut durumda Ali Koç ve yönetiminin başarılı olabileceğine olan inancım kalmadı, baktığınız zaman da artık hata üstüne hata yapıldığına şahit oluyoruz, bence zararın neresinden dönülse kardır hesabı bir an önce kongreye gidilmeli, yeni adaylar çıkmalı koskoca Fenerbahçe camiası başka isimler çıkarabilmeli diye düşünüyorum.

• Devam etmesi için hiç bir sebeo göremiyorum maalesef.

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur , Ne Mutlu TÜRK'üm diyene

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.