Fenerbahçe - 6alatasaray / 23 Şubat Pazar / 19:00

• Burak kardeşimizin açtığı konuyla rahat bir şekilde maçı kazanacağız. Bundan hiç şüphem yok.

Ama 6s maçı kazanırsa, ciddiyim 1 ay uğrama kardeşim foruma :)  Burak Orhon1907

• Bugünkü maç ve pazartesi başak maçı düşünüldüğünde sadece 3 puan alıp geleneği sürdüreceğimiz bir maçın dışında son haftalarda bozulan havayı ve şampiyonluk yolunda camianın inancını yükseltmeyi düşünürsek belki de son yıllardaki en önemli derbilerden biri kendi açımızdan.6s'nin deplasman oyunu düşünüldüğünde hangi kadroyla çıkarsak çıkalım bizi yenecekleri bir durumları yok,zaten son haftalarda bizi yenebilen yok hep kendimiz kaybediyoruz,bu hastalıktan kurtulursak hiç şansları olmaz,diğer maçlar da bizim işimize yarayacak şekilde biterse geçen haftaki maç konusundaki umutsuzluğun nasıl dağıldığını görmüş oluruz.Yeter ki biz inanalım,bu sene şampiyonluk için işler nasıl giderse gitsin bu inanca ihtiyacımız var,umarım takım bu inanca layık bir oyunla gereken skoru alır,vurduğumuz gol olsun.

• Gustavo'nun yerinde Jailson oynamalı ama gördüğüm kadarıyla Falette'i tutmuyor ve oynatmayacak.

Ciğerci'yi Ozanla oynatıp sol beke HAK'ı alacaktır. Dirarı da sağ kanatta oynatacaktır.

Denizi de sol kanata koyması muhtemel.

Beklediğim kadro : Altay - İsla- Serdar - Jailson - HAK / Ozan- Ciğerci / Dirar - Kruse- Deniz / Vedat

Jailson'u saymazsam çıkabilecek en ideal kadro budur. Gönlüm Falette'in oynamasından yana ama garantici/ezberci tarzı olan hoca Jailson'u oynatacaktır.

Çok koşan Ozan ve Ciğerci orta sahası, iyi orta kesen Dirar- Deniz kanatları ile oyun ve pozisyon üstünlüğünün bizde olacağını ön görebiliriz.

Bu maçta Vedat'ın istediği topları alacağını düşünüyorum. FT eğer Donk'u orta sahaya çeker ve stoperde Ahmet Çalığı oynatırsa Vedat ciddi üstünlük kurar Çalık-Marcau ikilisine.

İlk kez kanatların işleyeceği bir maç olacağını, beklerin de daha verimli oynayacaklarını düşünüyorum.

Endişelerim, Jailson ve Altay'ın hataya meyilli olmaları ve Muslera'nın performansı. Vedat'ın bu maçta gol veya goller bulması beni şaşırtmaz.

Duran topları Deniz kullanırsa ondan da sürpriz bir gol gelebilir.

Tahminim 3-1 alırız.

Taraftara çok iş düşüyor. 90 dk boyunca susmayan ve hakemi-rakibi etkileyip ayaklarını dolaştıran bir ambians yaşatmalılar.

• Altay-Isla-Jailson-Serdar-Hasan Ali-Tolga-Ozan-Max Kruse-Deniz-Dirar-Vedat Muriqi

Bu kadrodan başka bir şeyle başlayacağını düşünmüyorum hocanın, yedekten girebilecek 2 isim var Ferdi ve Mevlut

Ozan-Tolga-Vedat-Deniz-Kruse-Dirar hattı ile Leminanin da olmayacağı defanstan top çıkarmakta zorlanacak olan gsye cehennem pressi ile başlayacağız gibi duruyor 10 dakikada gol bulduk bulduk bulamadık ilk yarıyı geride kapatırız.