2020 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Ligi

• japone kararı dediğin gibi tamamen yanlış. Ben bard thresh oynayamayan destek görmek istemiyorum.

Sevilesi bir tip değil ama zeirsting bunları yetenek olarak cebinden çıkarır. Hele bir maçta padden a tutacak bir morgana q suna sıçra atıp arındır basmıştı çok iyiydi ve yakından gelen bir q idi saliselik bir olay
    Farfact de failliyor ama dediğin gibi işleyen bir düzen getireceksen cidden fark yaratmalı desteğin

bende top lane transferini anlamlandıramadım cidden. Hiç iyi şeyler okumadım hakkında. Hele oyun bilgisi baya kötü diyorlar. G2 maçına baktım wunderi tek başına kesiyor ama öyle tflere girişleri var ki aman Allahım

Tam panky nin avrupa görmüş hali

Yav yok Farfetch de öyle aman aman bir destek değil zaten.. Aurora maçında Ashe ultisine sıçra atmayıp ölmesi, çalıya kafa atıp ölmeleri gibi bir çok falsosu vardı ama çok iyi oyunları da vardı. Ligde en iyi görüş skoruna sahipti, botu ezerken agresif şampiyonları çok iyi kullanıyordu (Thresh - Nautilius) vs vs…

Japone ne yapar, taşıyıcısını korur. Evet iyi korur. Daha önce de söyledim Japone ile oynayan Adc hep bir tık daha iyi oynar, daha iyi gözükür. Ama destek artık çok önemli şu anki metada. Özellikle görüş ve objektif kontrolü sebebiyle desteğin haritaya etkisi çok daha önemli artık.

Görmüyor musun MkyX, Hylyssang botta durmuyorlar bile. Sürekli haritada geziyorlar. Orman, orta koridor, üst koridor her yere gidiyor adamlar.

Bu arada Zergsting, tilt olup maçtan kopmasını saymazsak bence prime dönemindeki Dumbledodge seviyesinde bir adamdı. Bakma 2018 yaz mevsiminde Move su koyuvermeseydi yine alırdık kupayı Snowflower-GBM'e rağmen. O Bursa maçında yaptıkları bütün takımı düşürmüştü. Harbi çok farklı bir oyuncuydu Zergsting.

Hepsini geçtim Farfetch'e çok büyük ayıp ettik.

Sacre için yorumum. Armut'tan iyi. :D

• Mathok

Bak aklıma geldi FabFab olmazmıydı bizim üst koridora? Bence gayet güzel de olurdu. Hem import hakkımızda elimizde kalır, sezon içinde hamle yapma şansımız olurdu.

• Olabilirdi. Fabfab tamamlayıcı iyİ bir oyuncu ama bizim stratejimiz belli tekli koridorların yetenekli olacak. Fabfab mekanik olarak yeterli değil. Şu akedemiye yetenekli bir jung çıksa closer gibi safkan yetenek yurt dışındada iş yapabiliriz bence. Mojito ulusal ligde yetiyor ama bazen çok saçmalıyor be

Bu arada sacre ryze mainmiş😁

• Olabilirdi. Fabfab tamamlayıcı iyİ bir oyuncu ama bizim stratejimiz belli tekli koridorların yetenekli olacak. Fabfab mekanik olarak yeterli değil. Şu akedemiye yetenekli bir jung çıksa closer gibi safkan yetenek yurt dışındada iş yapabiliriz bence. Mojito ulusal ligde yetiyor ama bazen çok saçmalıyor be

Bu arada sacre ryze mainmiş😁

Bu iyi bir şey işte. Bence sırf bu sebeple aldılar zaten. Ryze oynayan top olmazsa olmaz bizde. :D

Şaka bir yana Akali'si falan da iyidir Sacre'nin. Bu bize draftta çok avantaj sağlar. Akali veya Ryze çekildiğinde kimse bilemez orta koridora veya üst koridora gideceğini.

Fab fab için zaten tamamlayıcı bir rol düşündüğümden iyi olur dedim. Bot ve mid zaten ağır kazanıyor. E ormancıda fena değil. Üst koridor idare etse de olur diye düşündüm ama sen Mojito'ya çok güvenmiyorsun haklı olarak.

Bu arada muhtemel Sup kadrosu;

Armut

Kakao

Bolulu

Zeitnot

SnowFlower

Ne düşünüyorsun bu Sup kadrosu için ?

Bu arada 2020 Yaz Mevsim Ligi konusunu açayım mı ?

• snıeflower farkıyla supu bizden önde görüyorum. Krei nin bize yaptığı etkiyi sup için yaptığını düşünüyorum. Kakao da winner bir oyuncu. Zeignot un mental durumu etkili olacak ama adam zeignot ve snowflwer la dünya çapında bir botlane oynuyorlardı. Armut zayıf halka nasıl kullanacaklarına bakmak lazım.
    sence import hakkını ormandan yana kullanır mıyız rakip takımların durumuna göre?

• snıeflower farkıyla supu bizden önde görüyorum. Krei nin bize yaptığı etkiyi sup için yaptığını düşünüyorum. Kakao da winner bir oyuncu. Zeignot un mental durumu etkili olacak ama adam zeignot ve snowflwer la dünya çapında bir botlane oynuyorlardı. Armut zayıf halka nasıl kullanacaklarına bakmak lazım.
    sence import hakkını ormandan yana kullanır mıyız rakip takımların durumuna göre?

Şimdiden belli olmaz aslında. Bu mevsime de başlarken, "Lig oynanmasın. Verin SUP'un kupasını" diyorlardı. Takımın nasıl bir oyun oynayacağı meçhul. Ama Zeitnot ve SnowFlower'ın gerçekten çok iyi bir sinerjisi vardı. Ayrıldıktan sonra ikisi de eski performanslarını gösteremediler. Ben çok beğenirim SnowFlower'ı.

Orman'a ise Stom yerine kimi getirseler gelişme olurdu zaten. Kakao, Kirei, Crash, Shrimp farketmez. Hepsi seviye atlatırdı SUP'a. Ama bence SUP'a esas koç değişikliği lazım. Daha disiplinli, çalışkan, oyun bilgisi yüksek ve metaya hakim bir koç gerekiyor. Son 2-3 siplittir ben Pades'i tanıyamıyorum. Çoğu maçı resmen draftta verdi adam. Hoş Draft oyuncu kalitesiyle de alakalı biraz. Oyuncun oynayamıyorsa mecbur ya rakibe salar yada yasaklarsın şampiyonu.

Bir de ben Armut ve Bolulu'yu çok beğeniyorum. Bu sene 2 tane ayakta kalan adamdı ama onların da şampiyon havuzları problem. Bolulu Akali, Irellia, Camille, Yasuo vs mekanik şampiyonları onyayamadığı gibi, Ryze, Cassiopea, Syndra gibi meta şampiyonlarını da oynayamıyor. Bu elini çok kısıtlıyor Sup'un. Ha keza Armut da aynı. Onun da hiç Akali, Irellia, Vladimir vs oynarken görmüyoruz. Hep Aatrox, Neeko, Kled, Mordekaiser, Sett....

Hal böyle olunca Draft çok zor. Ama SF ve Kakao iyi şampiyon havuzuyla gelecek. Sırf SF en az iki yasaklama çeker.

Import hakkını sezon arası Adc'ye harcamak zorunda kalmayalım da.

Farfetch olayı da ortaya çıktı. Blue ile kapışmışlar. Blue da takımda istememiş. O sebeple ayrılmış yollar.

• Cok heyecan verici iki takım oldu valla. Sup sanki yarım adım önde gibi, onu da top lanerimizi tahmin edemediğim için diyorum.

Bir yandan da kötü olmadı gibi, düzgün İngilizce konuşurlar aralarında. Hem ne kadar kötü olabilir ki geldiği lig buranın 3 gömlek falan üzeri.

• Cok heyecan verici iki takım oldu valla. Sup sanki yarım adım önde gibi, onu da top lanerimizi tahmin edemediğim için diyorum.

Bir yandan da kötü olmadı gibi, düzgün İngilizce konuşurlar aralarında. Hem ne kadar kötü olabilir ki geldiği lig buranın 3 gömlek falan üzeri.

Eğer Sacre Ruin etkisi yaparsa (Ruin'de Sacre gibi 23 yaşında LEC sonuncusundan gelmişti) yıkar geçeriz yine bence.