Koray Şener - Son Dakika ve Gündem (2019-2020) - YENİ KONU

• evet ben hep söyledim. İrfancan gençler birliğindeyken potansiyeli olan yetenekli bir futbolcuydu. Başakşehire gitti çok tökezledi başlarda. Ama oynayarak inanılarak dayak yiye yiye gelişti. Ve bizde o kalibrede fıtbolcu yok.
    çözülmüş maçlarda yaptığı istatistik demişsinizde zaten başka bir istatistiği yok ki? Maç çözülecek ferdi 15-20 dakika oynayacak

Bir iki maçta da işler kötü gidiyordu 5-10 dakika aldı nasıl tartacağız bu oyuncuyu?

ya hazırlık maçlarında gördük murat sağlamı, takımın sağ beki yokken ozanı oraya kaydırdık tüm takımın düzenini bozduk bir kere şans vermedik çocuğa. İyidir demiyorum ama 3. Sağbek de mi olamayacak bu çocuk?

Öncelikle şunu da belirtelim, Ferdi sadece 310 dakika oynamadı, kupada da oynadığı 555 dakika var.

Bakın, Başakşehir bizden iyi bir takım olabilir. Son yıllarda bizden çok şampiyonluk kovalamış bir takım da olabilir, ancak; büyük takım değil. Çok az seyriciye oynayan, baskı hissetmeyen, hissettiğinde de dağılan bir takım.

Emre Belözoğlu. Aşağı yukarı aynı yaşlarda Galatasaray formasını aldı, sonra da bırakmadı. Daha o yaşta oynadığı futbolu, yaptığı presi yaşı yetenler hatırlıyordur.

Skoru alamadığmız, geride olduğumuz maçlarda Ferdi oyuna girince anlamlı bir katkı yapamadı. Yerinde oynayan Kruse yerine ilk onbir başlatamayacağınıza göre, ya da her ikisini de oynatıp takım savunmasında eksik kalamayacağınıza göre... Mevkisi itibarıyla da şanssız biraz.

Murat Sağlam'ı, Barış Alıcı'yı falan saymıyorum. Onların kapasitesi de, gelebilecekleri yerler de belli. Bana göre Altay da öyle, ama inşallah yanılırım.

Ferdi ise öyle ya da böyle, sıçrama yapıp formayı alamasa da, takımda tutunmayı başardı. Bu sezon inşallah o yeteneklerini oyunun gerektirdiği diğer özelliklerle tamamlar ve uzun yıllar en önemli oyuncularımızdan biri olur. Olursa da şaşırmam, olmazsa da.

Uzun lafın kısası, Ersun Yanal beni birçok konuda hayal kırıklığına uğratmış olsa da, Ferdi'ye şans vermedi diyemem.

• Aslında 4-5 kaliteli ayak ve sinerji o kadar değerli ki takımımız adına bir türlü bunu yakalayamıyoruz. Zico dönemi hakikaten ayrı bir olay. Sinerjinin, takım olgusunun nelere kadir olduğuna ispat. Oynayan oyuncuların bazılarına bakalım. Yasin Çakmak, Önder Turacı, Maldonado, Kazım Kazım, Uğur Boral, Ali Bilgin. Ne bizden önce ne bizden sonra bir yerlere gelebilmiş adamlar. Tıpkı hocaları Zico gibi. Ama öyle bir enerji ve kalteli ayakların getirdiği öyle bir takım vardı ki gözünü kupa 1'de finale dikmişti. Stoperde Lugano, solbek Carlos, Aurelio, Alex, Kezman. Belki Deivid. Bunların yukarıya çıkarttığı kalite ile oluşan takım olgusu. Birkaç sezondur bunu kaçırıyoruz özden. Hakikaten vasatlaşıyoruz. Alex'i satıp o paraya 3 tane Ali Bilgin alıyoruz tabiri caizse. (Giu'nın satılıp paranın Zajc Majc'a gitmesi). Bu takıma artık bonservisli ortalama oyuncu alınmaması taraftarıyım. Para verilecekse Gustavo ayarında oyunculara para verilmeli. Yoksa altyapıdan koysunlar birini. 2.5M verdiğin Frey, 800k verdiğin Allahyar kadar oynayacak bir santrafor çıkmayacaksa kapat altyapıyı boşa para ve zaman kaybı. Şu beleş oyunculardan 3-4 kaliteli ayak alınmazsa işimiz yaş yine ben size söyleyeyim. Kruse, Gustavo dışında kesin güvenirim dediğim adam yok takımda. Düşünün Max'ı çok tutmayan biri olarak söylüyorum bunu. Vedat'ı şu PFDK olayı çok düşürdü mesela. Ozan ve Serdar var, onları da bilemiyorum. Sürekli başkan mali durum diyor da 2 sezondur amatörlerini geliri kadar harcatmış olsan belki bugün daha rahat edebilirdik. Futboldaki hatalarına değinmiyorum bile onlarda defalarca yazıldı. Mali durum berbat ama futbol takımı daha da berbat.

• Bjelica ile bu kadar uzun sürmesi kabak tadı verdi gerçekten. Konu para değil falan demişlerdi ben sanmıyorum. Para dışında hiçbir şey bu kadar uzatmaz mevzuyu.

Yıldız değil Wonderkid istiyorum

• Emre Pele'nin FIFA100 listesine girebilecek yetenekte, nadiren gelecek bir futbolcu. Her oyuncuyu onun gencligiyle kiyaslamaya gerek yok.

• 20 maç üst üste ilk 11 çıkmayan genci kazanamazsınız.

Ancak Messi gibi über yetenekli tipler ancak 18 yaşında sonradan girip 15 dakikada fark yaratabilirler. Bu standardı başka gençlerden beklemek haksızlık olur.

Josef, Topal, Hasan, Aatıf gibi 20 maç değil 20 sene oynasa bile tavanı belli adamları hala emniyetli seçim olarak gördüğünüz sürece hiçbir şey olmaz zaten. Alternatif oyuncular bu isimlerden daha kötü olmazlar ama daha iyi olma ihtimalleri var. Yıllardır iyi yedek olur abi denen tiplerin ise daha iyi olma ihtimali yok. İlkokul matematiği.

See y'all on the dark side of the moon.

• 20 maç üst üste ilk 11 çıkmayan genci kazanamazsınız.

Ancak Messi gibi über yetenekli tipler ancak 18 yaşında sonradan girip 15 dakikada fark yaratabilirler. Bu standardı başka gençlerden beklemek haksızlık olur.

Josef, Topal, Hasan, Aatıf gibi 20 maç değil 20 sene oynasa bile tavanı belli adamları hala emniyetli seçim olarak gördüğünüz sürece hiçbir şey olmaz zaten. Alternatif oyuncular bu isimlerden daha kötü olmazlar ama daha iyi olma ihtimalleri var. Yıllardır iyi yedek olur abi denen tiplerin ise daha iyi olma ihtimali yok. İlkokul matematiği.

Salihi bile 20 Mac oynattik 12 milyona satiyorduk davar bi baskanimiz olmasa. Daha ne istiyor bazi arkadaslar her oyuncu Ousmane Dembele falan olacak hali yok ya.

• bu kalleş top zaten ilk geldiğinde bize gol olarak geri dönüyor......Ferdi oynasaydı sag sol orta saha ozan yada tolga yerine belki 3 tane daha gol yerdik ama en az 10 tane fazla gol atardık.....

Buna adım gibi eminim......

Bir cimbom maçı hatırlıyorum maç 0-0 dakika 86 veya 89 Mehmet Yozgatlı vardı sagdan aldı gitti ve o dakikada golu yaptı....Sizce orada ozan tolga deniz gibi bir çalım ozurlu biri olsa o gol olurmuydu...

Başka sorum yok......

• Fenerbahçe’den açıklama..

Orhan Ak’ın kulübümüzde görev alacağına dair haberler tamamen gerçek dışıdır. Bilgilerinize sunarız.