Ayın Trollü Uygulaması - 1 (uygulama iptal edilmiştir)

• Sizce ayın trollü kim olmalıdır? (İptal edilmiştir) 33

1. 1 (9) 27%
    2. 2 (3) 9%
    3. 3 (21) 64%

Duyurusunu yapmış olduğumuz ayın trollü uygulamasına başlama kararı almış bulunmaktayız.

Daha önceden belirttiğimiz uygulama kurallarında, sizlerden gelmiş olan geri dönüşleri de dikkate alarak 1 ay Koray Şener Son Dakika konusunda mesajdan atamama kuralı kaldırılmıştır.

Oylama sonucunda en fazla oyu alan kişi ile kendisinin de istemesi durumunda röportaj yapılacaktır.

Not: Her üyenin 1 oy hakkı bulunmakta olup anket 1 hafta sonra sonlanacaktır. Anket sırası isim sıralamasına göre yapılmıştır.

• Çok zor soru...1 ay son dakika da kafa dinleyeceğiz ona göre seçin :)))

Bunlardan ortada ki arkadaşa hiç denk gelmedim...

Kalanlardan birisi forumun düzen bozucusu ve forumu öldürdü..Onu trol bile görmemek lazım aslında.

Öbürü de vasatın teki zaten ..

Edit : kural değişmiş 1 ay yazmama cezası kaldırılmış..

Yeni uygulama biraz ödül olacak trole

• Yeni Kural Maddesi: Forum Huzuru

Sahalarda ender görülen bir gol, Kadıköy'de görülüyor. :fbatki:

• Zor soru, Baydar masum gelmeye başladı. ^^

M10 ile GTA arasında kaldım ama son zamanki performansı nedeniyle bastım M10'a oyumu.

Sahalarda ender görülen bir gol, Kadıköy'de görülüyor. :fbatki:

• Yani göz göre göre bu saçmalığı yaptınız. Bravo size.
    Bundan sonra gidin fikrini beğenmediğiniz kim varsa buradan ifşa edin. Bravo size. 12 Numarada uğrunda kavga ettiğimiz ne varsa unuttunuz. İyiden iyiye çocuk parkına çevirdiniz burayı.

Resmen bir linç mekanizması olarak kullanılacak bu uygulamayı, belirtilen tüm hassasiyetlere rağmen uyguladınız bravo.

Şİmdi oynayın kendi aranızda.

• Yani göz göre göre bu saçmalığı yaptınız. Bravo size.
    Bundan sonra gidin fikrini beğenmediğiniz kim varsa buradan ifşa edin. Bravo size. 12 Numarada uğrunda kavga ettiğimiz ne varsa unuttunuz. İyiden iyiye çocuk parkına çevirdiniz burayı.

Resmen bir linç mekanizması olarak kullanılacak bu uygulamayı, belirtilen tüm hassasiyetlere rağmen uyguladınız bravo.

Şİmdi oynayın kendi aranızda.

Günaydın, linç kültüründen ziyade belki de konuşulan arkadaşlar kendilerini daha iyi ifade edecekler, diğer insanların bakış açıları onlara karşı değişecek.

Biz yaptık oldu tarzında bir mantığımız yok; ilk etapta değerlendirip görmek gerek diye düşünüyorum.

• Oylamanın selameti açısından oylama bitene kadar bişey demek istemiyorum.

Oylama bitsin bir değerlendirme yaparım.

Ama emten nickli arkadaşla kıyaslamanız biraz üzdü beni.

• Oylamanın selameti açısından oylama bitene kadar bişey demek istemiyorum.

Oylama bitsin bir değerlendirme yaparım.

Ama emten nickli arkadaşla kıyaslamanız biraz üzdü beni.

bencede senin kazanman gerekirdi.. Ben sana oy verdim baydarım..

• Günaydın, linç kültüründen ziyade belki de konuşulan arkadaşlar kendilerini daha iyi ifade edecekler, diğer insanların bakış açıları onlara karşı değişecek.

Biz yaptık oldu tarzında bir mantığımız yok; ilk etapta değerlendirip görmek gerek diye düşünüyorum.

Kendilerini ayın trolü seçerek mi başaracaksınız bunu?

Trol en basit ifade ile boş konuşan adam demek. Adamı her ay trol diye tabloya asarak başkalarının kendisi hakkında balış açısının nasıl değişeceğini umuyorsunuz ?

Resmen biz yaptık oldu mantığındasınız. Ben, babeybabey gibi üyelerin çekinceleri ve aksi görüşlerine rağmen hiçbir açıklama veya çekincelerimizi giderecek bir bilgi vermeden zart diye uygulamaya koydunuz.

Rica ediyorum bu tartışma uzamasın. Zİra bu uygulama hayata geçerse bir söz vermiştim ve o sözü tutacağım.

• Kendilerini ayın trolü seçerek mi başaracaksınız bunu?

Trol en basit ifade ile boş konuşan adam demek. Adamı her ay trol diye tabloya asarak başkalarının kendisi hakkında balış açısının nasıl değişeceğini umuyorsunuz ?

Resmen biz yaptık oldu mantığındasınız. Ben, babeybabey gibi üyelerin çekinceleri ve aksi görüşlerine rağmen hiçbir açıklama veya çekincelerimizi giderecek bir bilgi vermeden zart diye uygulamaya koydunuz.

Rica ediyorum bu tartışma uzamasın. Zİra bu uygulama hayata geçerse bir söz vermiştim ve o sözü tutacağım.

Hocam o sözünüzü tutmayın öncelikle.

İnsanların bazı kisiler için bu şekilde algısı olabilir. Doğru ya da yanlışa girmeden söylüyorum.

Bu da kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlayan bir uykulamada olur. Zaten yaftalama biz istesek de istemesek de yapılan bir şey, doğru mu değil tabi.

Şimdi iletişimin 5 temel özelliği eğitiminden araya çıktım. Seda hanım 3A Dan bahsetti.

Anlama, anlatma, anlaşma.

Belki de bu uygulama sayesinde insanlar birbirini daha iyi anlayacak, onu da bilmiyoruz.

Ama son dönemde özellikle forumda, troll konusu almış başını giderken, bakın troll dediğiniz adamlar aslında değil denilebilmek için de bir imkan gibi geliyor bana.

• bu arkadaşlara ihraç versen daha az koyar.resmen ötekileştirildiler.:muhaha::muhaha::muhaha::hihi::hihi:

ayrıca gta pink tonynin ortalığı karıştırdığını görmedim hiç.bu ikisinin arasında olması yakışmamış.

• Çok saçılmış konu ama en iyisi buraya yazmak..

Son dakikada birçok şeyden şikayet edip , forumun sabote edildiğini söyleyip , forumdan uzaklaştırıcı konulara değinilen işleri sürekli gündemde tutan insanlari eleştirip, sonrasında bu tür yaptırım getirilen şeylerde köşeye çekilip yöneticilere neden yaptınız ,kime göre neye göre yaptınız eleştirilerine seyirci kalamayacağım..

Bir kere her yerde olduğu gibi forumlarda da kurallar vardır ..Kişi gelip burada var olan 1.205 üyenin hakkına giremez.

Forumu amacı dışında kullanamaz..

Yani herkes aklı başında insan ,sert söylüyorsun dinlemiyor, güzellik ile yazan var olmuyor nasıl olacak bu .

Bir kişinin keyfi yüzünden bu kadar üye ve bu kadar misafir kullanıcı mağdur mu edilecek.

Bizleri burada buluşturan ana tema Fenerbahçe'dir. Yanında siyaset de konuşuyoruz , kitap , müzik ,X , Y herşeyi konuşuyoruz.

Mesela son dakika konusu bu kadar girilmeyecek hale 1 kişi yüzünden getiriliyorsa ve üyelerin neredeyse tümü bunu belirtiyorsa yahu görmezden gelin demek mi doğru olan.. Yoksa sıkıntıyı saptayıp o sorunun çözülmesini sağlamak mi ?

Bir üye Kahtalı Mıçı'yi seviyor ve dinliyorsa Müzik başlığı var girer orada türkülerini paylaşır beğenen de beğenir.

Ama sen gelip Kahtalı Mıçı'nin bütün türkülerini Son dakika başlığına atarsan kusura bakma be kardeşim Mod ona da müdahale eder yani...

Onun için bu kime göre neye göre olayına hiç katılmıyorum... Mesela forumun yüzde 80'inin tepki gösterdiği bir üyemiz var. Yıllardir yazar ama birgün bile o forumun yüzde 80 i tepki gösteriyor diye ceza vermemiştir modlar...Hatta bu yüzden bile kızanlar var. Neden müsade ediyorsunuz diye.

Demek ki çoğunluğa göre karar almıyorlar ve kurallar içinde yazdıkça yıllardır olduğu gibi müsamaha gösteriyorlar..

Ama bir yerin işleyişini bozmak çok ayrı bir olay. Kimse burayı öldürmeye çalışamaz

• O zaman fikrini beğenmediğimiz, bizimle aynı düşünmeyen her insanı Troll diye niteleyip asalım burada tahtaya. Ne güzel.

Bir insanı Aykut Kocaman'ı seviyor ve koruyor diye troll vs ilan edemezsiniz. Haksızlıktır bu. Onun dışında eski forumlardan kalma husumetleriniz sebebi ile de son dakika veya basketbol başlıklarında insanları toplu linç edemezsiniz. Bu da haksızlıktır.

Hala söylüyorum şu ayın trolü uygulamasının pratikte hiçbir faydası olmadığı gibi forumda linç kültürünü rutinleştirecektir. Değil sorun çözmek varolan sorunları daha da arttıracaktır.

Son dakika zaten genel muhabbet sohbet konusu oldu. Dediğiniz gibi Kahtalı Mıçı videosu paylaşan, FM oyunundan anlar paylaşan vs.. her daldan konuda yorum yapılıyor. Modlar müdehale edecekse hepsine edecek. Sadece bizim sevmediğimiz üyelere değil. Bu açıdan bakınca forumda herkesin kendisine çeki düzen vermesi gerek. Olay sadece 1-2 kişi olayı değil.

• Bir insanı Troll diye afişe ederek elde edeceğiniz tek şey o kişinin forumdan soğuması olacaktır. Eğer maksadınız buysa biraz mert olun ve adama "Biz senin yazdıklarını beğenmiyoruz. Seni de aramızda istemiyoruz" diyin ve adamları banlayın gitsin. En azından dürüst olmuş olursunuz. Hiç olmazsa kendinize karşı.

• Kendilerini ayın trolü seçerek mi başaracaksınız bunu?

Bu adamlar sizin hoşgörünüze güvenerek bu kadar aymazlık yapıyorlar farkındasınız değil mi? Burada bir linç kültürü alışkanlığı olsaydı otuzbeş faktöriyele bölünürdük ama tüm forumun hem fikir olduğu üç dört kişi anca var. Düşünce özgürlüğü, fikre saygı duyma gibi eylemleri maske edinip kasıtlı sabote ediyorlar. Yaptıkları şey fikir farklılığı da değil ya, neyse.

Medeni olmayı, aydınlanmayı; biraz da insanın kendisi isteyecek. Savunduğunuz erdemli fikirleri hak etmiyor bu tipler.

See y'all on the dark side of the moon.