Crvena Zvezda-Fenerbahçe Beko / Euroleage 2 Hafta / 10.10.2019 Perşembe/ 20:00

• Ben koçun ayrılma ihtimalini çok fazla kafaya takmıyorum, koç elbet avrupanın en özel koçu, takıma geçen sene oyun hamuruymuş gibi istediği gibi şekil verdi, kendisi de koçluk kariyerinin en iyi yılı olduğunu söylüyor zaten, ta ki neredeyse f4’e koysak şampiyon olacak 5 oyuncu sakatlanana kadar. Koç da bizim camianın makus talihinden nasibini aldı. Fakat eğer biz artık büyük takımsak, elit takımsak, Obra olmadan da hatta İstanbul dışında da bir kupa kaldırmamız gerekiyor, bu 2’sini bu kadar yatırıma rağmen yapamazsak benim içimde hep bir şeyler eksik kalıcak. Obradovic’in varlığına rağmen 5 f4’te 1 şampiyonluk alabilmiş bir takım olarak anılmasını istemiyorum bu güzel takımın, Obra olmadan da kendi oluşturduğu markasıyla bir şeyler başarabileceğimizi göstermeliyiz, ben koçun bu sene takımı şampiyon yapıp ayrılmak isteyeceğini tahmin ediyorum ayrıca.

• Ben koçun ayrılma ihtimalini çok fazla kafaya takmıyorum, koç elbet avrupanın en özel koçu, takıma geçen sene oyun hamuruymuş gibi istediği gibi şekil verdi, kendisi de koçluk kariyerinin en iyi yılı olduğunu söylüyor zaten, ta ki neredeyse f4’e koysak şampiyon olacak 5 oyuncu sakatlanana kadar. Koç da bizim camianın makus talihinden nasibini aldı. Fakat eğer biz artık büyük takımsak, elit takımsak, Obra olmadan da hatta İstanbul dışında da bir kupa kaldırmamız gerekiyor, bu 2’sini bu kadar yatırıma rağmen yapamazsak benim içimde hep bir şeyler eksik kalıcak. Obradovic’in varlığına rağmen 5 f4’te 1 şampiyonluk alabilmiş bir takım olarak anılmasını istemiyorum bu güzel takımın, Obra olmadan da kendi oluşturduğu markasıyla bir şeyler başarabileceğimizi göstermeliyiz, ben koçun bu sene takımı şampiyon yapıp ayrılmak isteyeceğini tahmin ediyorum ayrıca.

Ben de bu şekilde düşünüyorum. Şampiyon yapıp ayrılacak.

koç şampiyon yapıp ayrılmayı düşünüyor olabilir. eğer koç ayrılısa biz bir daha euroleague şampiyonluğu göremeyiz, hatta f4 aboneliğimiz bile sekteye uğrayabilir.

bizim klübün cenabetliğini ve yönetimsel bazı şeyleri yenebilecek tek koç vardı o da obra, başkasının bunları kırabileceğini sanmıyorum.

• koç şampiyon yapıp ayrılmayı düşünüyor olabilir. eğer koç ayrılısa biz bir daha euroleague şampiyonluğu göremeyiz, hatta f4 aboneliğimiz bile sekteye uğrayabilir.

bizim klübün cenabetliğini ve yönetimsel bazı şeyleri yenebilecek tek koç vardı o da obra, başkasının bunları kırabileceğini sanmıyorum.

Hocanın bıraktığı Pana benzeri bir performans yakalarız diye düşünüyorum.

F4 de on senede bir olur belki.

• koç şampiyon yapıp ayrılmayı düşünüyor olabilir. eğer koç ayrılısa biz bir daha euroleague şampiyonluğu göremeyiz, hatta f4 aboneliğimiz bile sekteye uğrayabilir.

Basketbol kültürü oturmus, sağlıklı calısma ortamı olan ve spor kültürü yerleşmiş bir klüp olsak evet obradan sonra o çizgiye yakın olurduk derdim..

Bırak basketbolu futbolda bile hiçbir klüpte bu kültür oturmamıs.. Anlık başarılar peşinde koşan, bir sistemi olmayan, bir planı olmayan camiaların peşindeyiz.. Planın olsa bile bunu uygulayacak saglıklı şartlar mevcut değil artık..

Ülkedeki en zengininden en fakirine kadar herkes sporun dinemiklerini es geçip herşeyi bildigini sanıyor.. Yorum yapıyor..

5-6 ay kötü oynayınca hocasından oyuncusuna herkesi değiştirmek isteyen insanlar ülkenin özeti gibi.. iş yerinde, okullarda, kamu dairelerinde işin doğrusunu öğrenmek, yapmak yerine herşeyin *içligine kaçan, kestirmeden olayları çözmek isteyen insanları hatırlatıyor bu durum bana..

Sonuç olarak obradan sonra cskayı, reali yenmenin vizyon olacagı günlere merhaba deriz.. Her senede kadroda köklü revizyonlar yaparız..

Birde yönetimle iyi ilişkileri olan birkaç yerli oyuncuyu kral ilan eder, onların etrafına kadrolar kurarız..

• bay lauvergne dediyse sıkıntı var.

Özellikle geçen seneye kadar Obradovic’e çok fena yaslandık, koç bizi elit takımlar arasına soktu, ama özellikle geçen yılla beraber rakip takımların bize duyduğu saygı, hakemlerin tutumu, yunan ekolünün maddi sıkıntılar nedeniyle erozyona uğramasıyla kağıt üzerinde yazılı olmasa da o elit grubun bizi içlerine kabul etmesi, “iyi takım”lıktan “büyük takım”lığa terfi edişimiz Obra sonrası da sürdürülebilir bir temel oluşturdu mu ben de merak ediyorum. Hemen şampiyon olduğumuz yılın ertesi ayrılsa serbest düşüşe geçeceğimizden eminim, fakat şimdi ağırlığımız çok daha farklı, bu testi er ya da geç yaşayacağız, benim sürdürülebilir olduğuna dair umudum var.