2019 Fiba Erkekler Dünya Kupası Topici

• 2019 Fiba Dünya Kupası Bugün Başlıyor Gruplar Şöyle

A Grubu

Fildişi Sahili

Çin

Venezuela

Polonya

B Grubu

Nijerya

Arjantin

Güney Kore

Rusya

C Grubu

İspanya

İran

Tunus

Porto Riko

D Grubu

Filipinler

Angola

Sırbistan

İtalya

E Grubu

ABD

Türkiye

Çekya

Japonya

F Grubu

Yunanistan

Karadağ

Yeni Zelanda

Brezilya

G Grubu

Dominik Cumhuriyeti

Ürdün

Almanya

Fransa

H Grubu

Senegal

Avustralya

Litvanya

Kanada

• 2019 Fiba Dünya Kupası Maç Yayın Programı

D Grubu

Angola-Sırbistan 31 Ağustos Cumartesi 10:30 S Sport

B Grubu

Rusya-Nijerya 31 Ağustos Cumartesi 11:30 S Sport 2

H Grubu

Kanada-Avustralya 1 Eylül Pazar 10:30 S Sport

F Grubu

Yeni Zelanda-Brezilya 1 Eylül Pazar 11:00 S Sport 2

• Nijerya maçın başından beri gözlerimi kanattı yaptıklarıyla. Bir basketbol maçında ne kadar aptalca hatalar yapılabilirse hepsini yaptılar. Rusya'nın ciddi eksiklikleri olduğu için maç hala ortada son periyota girilirken

• Nijerya maçın başından beri gözlerimi kanattı yaptıklarıyla. Bir basketbol maçında ne kadar aptalca hatalar yapılabilirse hepsini yaptılar. Rusya'nın ciddi eksiklikleri olduğu için maç hala ortada son periyota girilirken

ekpe udoh nasıldı ?

• ekpe udoh nasıldı ?

Antrenörleri zaten tam bir dengesiz takımda kim ne yapıyor belli değil kaç kere topu oyuna sokarken top kaybı yaptılar. Son 5 dakikaya 8 sayı önde girip onaran saçma sapan işlerle 10-0 seri yediler sanırım. Udoh sadece 14 dakika civarı süre aldı onda da çok verimli olduğu söylenemez. Yine de şu takımda 25 dakika civarı süreyi rahatlıkla alması gerekiyor.

• Elemelerin saçmalığı yüzünden son Avrupa şampiyonu Slovenya ve yarı finalisti Letonya katılamadı şu turnuvaya, Hırvatlar da yok. Bu turnuvanın ilk turu da hazırlık maçlarından farksız olacak gibi, grupların dağılımı da felaket. Litvanya, Almanya, Avustralya, Fransa, Kanada beşlisinden sadece ikisi çeyrek final yapacak. Öte yandan A ve B gruplarındaki takımların belki de hiçbiri ilk 10'a yazılmaz ama ikisi çeyrek final yapacak.

FIBA beceriksizliğini konuşturmuş kısaca, henüz maçları izleyemedim bu arada onu söyleyeyeyim.

• Elemelerin saçmalığı yüzünden son Avrupa şampiyonu Slovenya ve yarı finalisti Letonya katılamadı şu turnuvaya, Hırvatlar da yok. Bu turnuvanın ilk turu da hazırlık maçlarından farksız olacak gibi, grupların dağılımı da felaket. Litvanya, Almanya, Avustralya, Fransa, Kanada beşlisinden sadece ikisi çeyrek final yapacak. Öte yandan A ve B gruplarındaki takımların belki de hiçbiri ilk 10'a yazılmaz ama ikisi çeyrek final yapacak.

FIBA beceriksizliğini konuşturmuş kısaca, henüz maçları izleyemedim bu arada onu söyleyeyeyim.

Bende izlemedim sonuçlarına baktım ilk tur Maçlarında sadece İran-Porto Riko maçı güzel oldu 18 sayı geriden gelip Porto Riko İran'ı 83-81 yendi