Türkiye Süper Ligi 2019-2020 Skor Tahmin Yarışması

• Selam renktaşlar yönetimin de isteği ile futbol ligimiz için de tahmin yarışması düzenlemeye karar verdik.

Puanlama sistemini aşağıda örneğini verdiğim şekilde oluşturduk.

Herhangi bir öneriniz varsa çarşamba gününe kadar yazarsanız beraber değerlendiririz.

Tahmin skor tahmini şeklinde yapılacak.(Denizli - Gs 2-0 şeklinde)

Örn: Denizli - Gs 2-0 maçını;

Denizli kazanır şekilde tahmin edenler 3 puan

2-0 şeklinde tam skor tahmini +5 puan

Fark doğru tahmini +1

Ev sahibi gol sayısı doğru tahmini +1

Deplasman gol sayısı doğru tahmini +1 puan

Tabi tam skor bilenler diğer maddelerden extra puan almayacaklar.

Önerilerinizi bekliyorum...

• Bence taraflardan birinin gol sayısını bilmeye ekstra puana ihtiyaç yok, direk 3 puan verilebilir, örneğin 1-0 biten bir maç için tahmini 3-1 olan kişi 3 puan alabiliyorken tahmini 7-0 olan kişi skordan çok daha uzak olmasına rağmen 4 puan alıyor olacak, bence +1 puan sadece farkı doğru tahmin edenlere verilse daha doğru olur, naçizane önerimdir, hayırlı olsun. :)

• Bence taraflardan birinin gol sayısını bilmeye ekstra puana ihtiyaç yok, direk 3 puan verilebilir, örneğin 1-0 biten bir maç için tahmini 3-1 olan kişi 3 puan alabiliyorken tahmini 7-0 olan kişi skordan çok daha uzak olmasına rağmen 4 puan alıyor olacak, bence +1 puan sadece farkı doğru tahmin edenlere verilse daha doğru olur, naçizane önerimdir, hayırlı olsun. :)

İşte işin güzelliği orda zaten :D

Ben daha çok sonucu doğru tahmin edilemeyen maçlarda teselli puanı olsun diye koymuştum.

Değerlendirmeye alalım.

Bu maddelerle ilgili başka üyelerin de fikrini alabilirsek sevinirim.

• 2.Haftadan İtibarenmi Başlıyoruz

• 5-6 hafta toptan tahmin yapabilir miyiz 1 ay falan foruma giremeyeceğim eylül ekim gibi.

"what u want Kostas? now you ask me what to play, ha? so all the life you wait for me. ok? all the life, everyone of you! not after that you have problem, ok?"

• Eğilim Gol Farkı Sonuç
    Kazanan 2 3 4
    Beraberlik 3 - 4

Alper beyin gönderdiği linkte bu tarz bir puanlama kullanıyorlar. Sade ve takibi kolay duruyor. Beraberliğe bir puanı ben ekledim gol farkı muhabbetini göz önüne alarak, onu 2ye de çekebiliriz. Bu şekilde sade ve daha önce denenmiş bir sistem kullanılabilir belki.

Ev sahibi / deplasman gol sayısı ayrı bir renk olur diyorsanız o da güzel.

Bu arada tablo da ilk defa yapmış bulundum çok kullanışlıymış.

• Biz tam sonuca daha çok puan vermişiz üstüne bir de ev/deplasman gol sayısı tahmini var

Nasıl isterseniz öyle olsun isterseniz anket falan yapalım ona göre de karar verilebilir

• Biz tam sonuca daha çok puan vermişiz üstüne bir de ev/deplasman gol sayısı tahmini var

Nasıl isterseniz öyle olsun isterseniz anket falan yapalım ona göre de karar verilebilir

Sizin versiyon daha renkli olabilir ^^ Hem tam skoru bilmek oldukça değerli bence de. Belki başka fikirler veren de olur.