Basketbol Son Dakika ve Gündem (2019-2020)

• Furkan'ın dönüşüne yönelik Efes'in kesin öncelik hakkı vardır. Genel havuz bile dar iken bu seviyede bir yerli kaçırılamaz.

See y'all on the dark side of the moon.

• Bence Larkin orda tutunamaz. Udoh gibi pozisyonuna gore ciddi size problemi var. En buyuk avantaji hizi ama nba de Larkini birebirde rahat savunurlar. Oyun akli da yuksek degil, Mike James in 1 level ustu skorer guard.

Bu yil Larkin EL nin bug i oldu , hizinin yaninda sutu da yuksek isabet olunca durdurulamadi(gerci hala ciddi doping veya konsantrasyon artirici madde kuskum var).

Ama amerikali oyuncularin NBA denilince akillari tutuluyor. Kontrat bulursa gider diye dusunuyorum.

• Sevgili renktaşlarım biz dün akşam larkini neden savunamadık..Efes'in attığı sayıların nerdeyse yarısı turnikeden geldi..abartısız 35 yedik herhalde.yok muydu bunun bi formülü.hoca mı çözüm üretemedi oyuncularda mı sorun vardı.penetrelere çare bulamamız normal miydi..biri teknik olarak sebebini söylerse sevinirim.seneye Efes bu kadroyla devan ederse ne gibi bi önlem alacağız.

Ya Bi Yol Aç..Ya Bi Yol Göster..Ya Da Yoldan Çekil..

• Sevgili renktaşlarım biz dün akşam larkini neden savunamadık..Efes'in attığı sayıların nerdeyse yarısı turnikeden geldi..abartısız 35 yedik herhalde.yok muydu bunun bi formülü.hoca mı çözüm üretemedi oyuncularda mı sorun vardı.penetrelere çare bulamamız normal miydi..biri teknik olarak sebebini söylerse sevinirim.seneye Efes bu kadroyla devan ederse ne gibi bi önlem alacağız.

Kısalarımız savunma özürlü, yardım getirmezsek rakipler yürüye yürüye potaya gidiyorlar, yardım getirdiğimizde de topu iyi dolaştırmaları halinde boş şutu buluyorlar, kısalar geçildiğinde arkada bekleyen iyi bir çember savunucu uzunumuz yok, adam değiştikten sonra kısa karşısında çok iyi kalabilen vesely de sakat

• Eric Green tesekkur etmis . Mecburi yapilan ama katki alamadigimiz bir transfer oldu. Yolu acik olsun.

Giden 2. Oyuncu ise Ennis olur heralde. Bogi gibi oyunu yonlendirebilen savunmasi iyi kisa bulsak aslinda tek bir transferle bitirirdik kisa isini. Birde 4 alirdik . Simdi Obranin takimda birseyleri degismesi lazim. Guduric, Kanic ve Datome 3 lusunden birini yollayabilir.

• Ergin Ataman : Son bir aydır kendimi çok yalnız hissediyordum ama değilmişim. Başta Larkin olmak üzere oyuncular ‘Biz buradayız’ dediler. Küfürleri yiyen benim, para zaten federasyonun kasasına gidiyor. Bu ayki federasyon gelirlerinde ‘Ergin Ataman gelirleri’ diye ayrı ibare olabilir.

Adam federasyona para kazandırdım diye övünüyor.. :hihi:

Bana diyorlar ki, ‘Sen Efes’in antrenörüsün neden Galatasaray ile ilgili konuşuyorsun.’ Ben Efes’in antrenörü iken Türkiye’nin en iyi, en güzel seyircisinin Efes’te olduğunu dile getiriyorum. Ama sonuçta ben bir Galatasaraylıyım..Ve biliyorsunuz bir hedefim var. Sürem dolduğu zaman Galatasaray Başkanlığına adayım

Efes bu adamı nasıl kovmuyor hala enterasan, böyle profesyonellik olur mu ? hala galatasaray diyor herif.. Efese diyor ki siz adam değilsiniz ben gsliyim..

• Sanirim F4 deki kufurden ve sonraki tavirlarindan Efes yonetimi de rahatsiz oldu. Efes yonetimi gergini destekleyecek bir aciklama yapmadi bu playoff serisinde. Butun basin bu soytariyi konusur ve desteklerken yalniz kaldim demesi o yuzden heralde. Yada bu benim temennim.

Eger yoneticilerden destek goremezse iyice azitmaz. Efesden kovulursa en iyi ihtimalle 6s ilr TBL playofflarina kalma mucadelesi verecegini cok iyi biliyor cunku.

• Sanirim F4 deki kufurden ve sonraki tavirlarindan Efes yonetimi de rahatsiz oldu. Efes yonetimi gergini destekleyecek bir aciklama yapmadi bu playoff serisinde. Butun basin bu soytariyi konusur ve desteklerken yalniz kaldim demesi o yuzden heralde. Yada bu benim temennim.

Eger yoneticilerden destek goremezse iyice azitmaz. Efesden kovulursa en iyi ihtimalle 6s ilr TBL playofflarina kalma mucadelesi verecegini cok iyi biliyor cunku.

Sezon başı itibariyle ile favori olmayan Efes'i finale çıkardı, nasıl tek alternatifi Gs olsun bu saatten sonra adamın? Nefret etsek de Avrupa'da ortalama üstü sayılacak koçlardan biri.