Basketbol Son Dakika ve Gündem (2019-2020)

• Bu arada beyler Harrison, Nba yz liginden Boston iyi bir anlaşma yapmış. Kendini gödtrirde rahat kontrat bulur Nba de

• Tabi biz bu transferleri yaparken Efes'in de eli armut toplamayacaktır, onlar da kadroyu koruyarak eklemeler yapacaklardır. Seneye çok daha iyi bir Efes ile karşılaşma olasılığımız var, biz de çok daha iyi olmalıyız, ekibe güvenim tam.

• Tabi biz bu transferleri yaparken Efes'in de eli armut toplamayacaktır, onlar da kadroyu koruyarak eklemeler yapacaklardır. Seneye çok daha iyi bir Efes ile karşılaşma olasılığımız var, biz de çok daha iyi olmalıyız, ekibe güvenim tam.

LArkin durumu kritik olacak onlar adına, bir anda güçlencem derken geri gidebilirler..

• Bu arada bir şey belirtmek istiyorum. Tyreke Evans NBA'den 2 yıl ceza aldı uyuşturucuyu övdüğü için. Nba'nin uyuşturucu karşıtı bir propagandası var, bu yüzden övmek kullanmaktan çok daha büyük bir suç. Cezanın düşeceğini hiç sanmıyorum, hatta azalmasına bile ihtimal vermiyorum.

Bu şekilde gidebileceği 2 yer kalıyor: Avrupa ve Çin. Muhtemelen Çin'e gider ama Avrupa'ya gelirse yapabileceklerini düşünemiyorum. Bize gelirse savunmada 1den 5e herkesle eslesebilir, eğer cezayı almasaydı nba'de bile birçok takımda ilk 5 oynayabilecek bazı takımlarda da en önemli 6.adam olabilecek durumda.

Biraz saha dışı problemleri vardır antrenmana geç gelmek ve uyuşturucu sorunu gibi ama evans için bunlar çok rahat unutulabilecek şeyler. Eğer Çin'deki para yerine Avrupa'da normal bir ücretle rekabet ararsa anında yürümek lazım.

İlk draft edildiği siralari hatirliyorum Curry, DeRozan, Harden, Griffin'li 2009 Draftinda 4.Sırada seçilmisti. Caylak sezonunda deli atiyordu Dwayne Wade, Lebron karıșımı garip bir oyuncuydu herkes Superstar olacagini bekliyordu ama olmadı. En iyi sezonu çaylak sezonuydu zaten ROY seçildi o sezon ama gerek sakatlıklar gerek Kings'in çok boș bir organizasyon olması belkide kariyerini bitirdi. Buralara gelirmi bilmem ama gelirse ve sadece %50siyle oynasa tek bașına șampiyon yapar. Gelmez ama Mayo gibi Tayland veya Çin ligine gider.

• İlk draft edildiği siralari hatirliyorum Curry, DeRozan, Harden, Griffin'li 2009 Draftinda 4.Sırada seçilmisti. Caylak sezonunda deli atiyordu Dwayne Wade, Lebron karıșımı garip bir oyuncuydu herkes Superstar olacagini bekliyordu ama en iyi sezonu çaylak sezonuydu zaten ROY seçildi o sezon ama gerek sakatlıklar gerek Kings'in çok boș bir organizasyon olması belkide kariyerini bitirdi. Buralara gelirmi bilmem ama gelirse ve sadece %50siyle oynasa tek bașına șampiyon yapar.

Aynen öyle hocam, zaten geçen sezon Memphisde tekrar o çaylak sezonu günlerinden esintiler sundu. Bu sezon da indianada çok da iyi oynamayarak iyi istatistikler yaptı. Buraya gelirse hem savunmada hem hücumda değişik bir etki yaratır. Cezanın iptal olmayacağını düşünürsek onu Çin'den buraya çekecek şeyler sunmak lazım. Eğer böyle bir ihtimal varsa gherardini ilgileniyordur zaten.

• Larkin'i ne yapıp ne edip elde tutarlar bence, Euroleague şampiyonluğu eksik vs derler.

Çok fazla onlara baglı değil, amerikadan opsiyon cıkarsa gider bence.. Mutlaka dikkat çekmiştir bu performansı ama bilemiyorum tabi ergin balı diye birşey var.. Bütün bileşenler onun istedigi gibide gelişebilir..

• 2 eksik var bana göre düzeltmemiz gereken , delicilik ve kısa savunması.. Delicilik için alınacak oyuncu gönül ister ki all round biri olsun ama zor gibi..

Herkesin endişe duydugu hucum tarafında benim çok korkum yok.. pick n roll dışında kalina, vesely, joffrey ile low post tan yükleniriz :D datomenin asansör setleri flnda hazır, bunun gibi milyon opsiyon var.. Biraz delicilik gerekiyor sadece özellikle oyun sıkıştıgında genelde rakipler fizilsel baskı yapıyuor bizim kısalara ; bu zamanlarda potaya atak edip faul aldıracaksın.. guduric bazen yaptı bunu istenen seviyede değil.. Efes serisinin basında melih bile yapabilmişti potaya gitmişti.. İçerdeki Real maçındada baya baskı yedik özellikle herşeyi değişerek oynamışlardı ve son hucumda Gigi potaya atak ederek maçı almıştı.. Bence sezon boyunca en cok eksikligini cektiggimiz olaylardan biri..

• Zenit gelmesin Allah aşkına gelmesin.Hiç sevmiyorum Rus takımlarını bana hep soğuk ve itici geliyorlar umarım Partizan gelir sadece seyircisi bile yeter üstelik hali hazırda potansiyelli genç oyuncuları da Euroleague tecrübesi kazanır belki biz de yeni Bogdan'ımızı buluruz oradan.

• Anadolu Efes taraftarı, #StayWithUsChamp etiketiyle Shane Larkin'in kalmasını istiyor!

Aynı durum bize olmuştu ekpe udohun kalmasını istiyorduk, o sırada ülkede bombalar patlıyordu baya kötü bir dönemdi.. gs taraftarları udoha silahlı fotograflarını falan gönderip korkutmaya calısıyordu twitterdan..

• Anadolu Efes taraftarı, #StayWithUsChamp etiketiyle Shane Larkin'in kalmasını istiyor!

Aynı durum bize olmuştu ekpe udohun kalmasını istiyorduk, o sırada ülkede bombalar patlıyordu baya kötü bir dönemdi.. gs taraftarları udoha silahlı fotograflarını falan gönderip korkutmaya calısıyordu twitterdan..

Aslinda NBA opsiyonu olunca hemen gidecekti Udoh. Ilk yil bulamadi kaldi. Larkin de buyuk ihtimalle NBA de kontrat bulursa gider. Hala NBA hayali varsa ve kontrat bulamazsa istatistik acisindan efesde kalabilir.

• Aslinda NBA opsiyonu olunca hemen gidecekti Udoh. Ilk yil bulamadi kaldi. Larkin de buyuk ihtimalle NBA de kontrat bulursa gider. Hala NBA hayali varsa ve kontrat bulamazsa istatistik acisindan efesde kalabilir.

jayson tatum bile tebrik etmiş, gitsin bir zahmet :)

Açıkçası çok dert değil ama giderse ve yerine gelen oyuncu ile kimyalar tutmassa efes ters dönebilir, sırf bu yüzden istiyorum.. Herşey parayla olur zanneden kafalar için..