Koray Şener - Son Dakika ve Gündem (2019-2020)

• Hocanın ısrar kıyamet aldirdikları: tolgay, altay, vedat

Tutturma oranı 67%

Bi de comollinin aldirdikları var, saymamayim şimdi, tutturma oranı 7% filandir. Hoca istediğimiz seviyede değil ama comolli de öyle böyle bi bela değil

Yalnız bundan net emin misiniz? Siz bir tahminde bulunuyorsunuz. Aşağıdaki medyada duyduklarımıza göre benim tahminim. Sonuçta net bilgiye ulaşma imkanım yok.

Bana göre devre arası alınan Serdar ve Sadık hocanın istediği futbolculardı. Serdar piyangodan geldi ve Sadık için de baya uğraştık yanlış hatırlamıyorsam. Moses teklif edilmiş hoca istemiş olabilir ama o dönem kime sorsanız isterdi sanırım. Kimse bu kadar kötü çıkmasını beklemiyordu sonuçta.

Bu dönem alınan tüm futbolcular hocanın onayı ve isteğinden geçiyor. En azından her yerde söylenen bu. Sadece başkanın dediklerinden yola çıkmıyorum. Hocayı savunan muhabirleri de benzer şeyler söylüyorlar.

Mesela bugün Sercan hocanın 'Gustavo, M'vila, Mahmut'tan hiç biri mi olmuyor?' diye serzenişte bulunduğundan bahsetti. Hatta gustavo için sekiz isteniyorsa kulüp 5 versin gerisini başkan kendi sponsorluk vererek halletsin gibisinden bir fikri olduğunu söyledi sercan. (Bu Sercanın fikri hocanın değil.)

Edit notu: Son kısımda belirtmek istediğim hocanın istediklerini almak için uğraşıp alamadığımız. Ama sonuçta hocanın istediği oyuncular.

• Hocanın istediği futbolcular kimlerdi, hocaya önerilenler kimlerdi, transfer görüşmeleri nasıl oldu, neden sonuçlanmadı, geçen sene devre arasından beri yapılan transferlerde hocanın istemediği veya ısrar ettiği oyuncular kimlerdi vb.. gibi noktalarda tam bilgiye sahip olmadığımız sürece biz burada birbirimizi yemeye devam edeceğiz gibi görünüyor zira biz bunları pek açıklamayan bir camiayız.

Tek bir görünen köy var transferler gecikti ve takım oturmadı. Bence bu konuda taraftar hariç hemen hemen herkes hatalı. Bana göre de hata payı yönetim kısmında daha fazla. Ama ben hocayı bu konuda tamamen suçsuz görmüyorum.

Zaten suçsuzdur demek olmaz ..Fakat bir olayı değerlendirme yaparken şartları ve koşulları ele almak gerekiyor..

Surekli geldiği dönem muhabbeti yapılıyor.. Geldiği dönem Fenerbahçe 17. sırada bir takımdı ve o koşullardan kurtulacak transferler yapıldı..

Nitekim 17 maçlık periyot totalde 6. olunarak bitirildi..Ligin ilk yarısında yaşananlar nedeniyle 1 puan farkla Avrupa'ya gidilmedi..

Stoper Serdar da Sadık da o gün elde olan Roman- Reyes'ten fazla katkı verdiler..Ki Serdar bir fırsat transferi..Ersun yanal olmasa da alınacaktı muhtemelen..

Tek karavana Tolgay gibi duruyor ...Moses ve scout transferi Zajc zaman zaman iyi kötü süre aldılar.

Kimse o günün şartlarıyla yorum yapmıyor.

Takım oradan çıktı ve yeni sezon yeni umutlar için herkes beklenti içerisinde..

Başkan yanlış menajerler ile iş yaptı ve patladık transferlerde...2 ayda sadece Zanka bugün bitti dış transferde. Vedat'in kalitesinde ikinci forvet yok ..Orta sahada Emre gelmese ne yapacaktık...

Stoper , sol bek buralarda niye bu kadar beklendi..Kolarov neden 3 aydır bitirilmedi ve şu an imkansız hale getirildi, yanlış çalışılan isimler yüzünden

• Benim takıldığım nokta devre arasından beri yapılan transferlerin iyilerinin hocaya kötülerinin yönetime ve comolliye yazılması. Bu yüzden hocanın da az çok suçu var dedim.

Ali başkan nasıl enkaz devraldık diyebiliyorsa Ersun hoca da Cocu döneminin kaosunun enkazını aldı geçen sene.

İstenen isimler para verilerek getirilecek isimler. Kolarov örneği gibi. Kulübü para olmadan vermiyor adamı. İstedikleri rakamı tam olarak bilemiyoruz. 3 diyen var ama sercan bugün 5 gibisinden bir şeyler dedi. Bunu misal olarak mı verdi bilmiyorum. İlk rakam 8 istemişler bunda hemen hemen hepsi hem fikir gibi. Çalışılan isimden kasıt menajere fazladan para verip işi hallettirmek ise onu bilemem. Örnek Ahmet Bulut hallediyor ama iyi de para alıyor gibi görünüyor. Yani rakam olarak ne kadar fark olurdu bilemem.

• Benim takıldığım nokta devre arasından beri yapılan transferlerin iyilerinin hocaya kötülerinin yönetime ve comolliye yazılması. Bu yüzden hocanın da az çok suçu var dedim.

Ali başkan nasıl enkaz devraldık diyebiliyorsa Ersun hoca da Cocu döneminin kaosunun enkazını aldı geçen sene.

İstenen isimler para verilerek getirilecek isimler. Kolarov örneği gibi. Kulübü para olmadan vermiyor adamı. İstedikleri rakamı tam olarak bilemiyoruz. 3 diyen var ama sercan bugün 5 gibisinden bir şeyler dedi. Bunu misal olarak mı verdi bilmiyorum. İlk rakam 8 istemişler bunda hemen hemen hepsi hem fikir gibi. Çalışılan isimden kasıt menajere fazladan para verip işi hallettirmek ise onu bilemem. Örnek Ahmet Bulut hallediyor ama iyi de para alıyor gibi görünüyor. Yani rakam olarak ne kadar fark olurdu bilemem.

Ersun Yanal - Ali Koç ikilisinin geçen sene 5 ve bu yıl yaptıkları var. Ben ortada enkaz denecek kadar kötü oyuncular görmüyorum..As kalecini 1.5 ,as forvetini de 3.5 milyon Euro'ya mál ettik bu piyasada.

Zaten sorun Cocu döneminden gelen ve sıfır çekilen transferler..Onun için tutmayan 1-2 isim olsa da tamamen enkaz denip bir tarafın üzerine yıkılacak durum yok bence..

Kolarov ismini bizzat mali kurulda telaffuz etti başkan, yaşlı deniyor ama bu tür oyuncular çok başka şeyler katar türünden. Diğer telaffuz ettiği isimde Emre galiba.

Madem bu durumda yetki verdiğin adamlar muhakkak bitirecek.. Maalesef tamam hallederiz diye diye lig başladi.

Kolarov doğru isim tabii ki ama diyelim olmadı , alternatif kim acaba , o seviye adam bu saatten sonra nereden bulacağız ..Bu kadar beklediysen de almak zorundasın gibi..

• Ersun Yanal - Ali Koç ikilisinin geçen sene 5 ve bu yıl yaptıkları var. Ben ortada enkaz denecek kadar kötü oyuncular görmüyorum..As kalecini 1.5 ,as forvetini de 3.5 milyon Euro'ya mál ettik bu piyasada.

Zaten sorun Cocu döneminden gelen ve sıfır çekilen transferler..Onun için tutmayan 1-2 isim olsa da tamamen enkaz denip bir tarafın üzerine yıkılacak durum yok bence..

Kolarov ismini bizzat mali kurulda telaffuz etti başkan, yaşlı deniyor ama bu tür oyuncular çok başka şeyler katar türünden. Diğer telaffuz ettiği isimde Emre galiba.

Madem bu durumda yetki verdiğin adamlar muhakkak bitirecek.. Maalesef tamam hallederiz diye diye lig başladi.

Kolarov doğru isim tabii ki ama diyelim olmadı , alternatif kim acaba , o seviye adam bu saatten sonra nereden bulacağız ..Bu kadar beklediysen de almak zorundasın gibi..

Oradaki enkazların biri mali açıdan durum diğeri ise psikolojik çöküntü. Doğrudan futbolcu kalitesi ile alakalı bir yorum değildi. Ve bana göre kağıt üstünde transferler geçen sene o kadar kötü değildi.

Yaş konusuna gelince, ben genç oyuncu oynamasından yana olsam da sadece genç futbolculardan kurulu bir kadronun başarı oranının yüksek olmadığını düşünüyorum. Yani zaten bu açıdan kadro tecrübeli ve genç futbolcu karması olarak kurulmalı.

Bu noktaya geldikten sonra nasıl bitirirler bilmiyorum ama kolarov kolarov diye bu kadar dillendirmek ve adamlar mecburmuş gibi davranıp ağırdan almak başlı başına bir strateji hatası gibi duruyor.

• Bayram bayram mercanlar tipi tipinin tweetlerini okumak..

some people can read War and Peace and come away thinking it’s a simple adventure story.

others can read the ingredients on a chewing gum wrapper and unlock the secrets of the universe.

• Bari Daum'dan transferde danışmanlık falan alsaydık. Sektirmiyordu herif.

Ah hocam çok büyük adamdın be.

See y'all on the dark side of the moon.

• Kolarov olmazsa durmizi...

Pasta bulamiyorlarsa ekmek yesin gibi olmus, tersten.

Kolarov stoper geliyorsa durmusi tercih ederim hak iyileşene kadar sol bek oynayacakmış sonra stopere geçecekmiş kolarov bize sol bek lazım yahu biktim hak in rakibin sırtına kestiği ortalardan

• Kolarov stoper geliyorsa durmusi tercih ederim hak iyileşene kadar sol bek oynayacakmış sonra stopere geçecekmiş kolarov bize sol bek lazım yahu biktim hak in rakibin sırtına kestiği ortalardan

Valla stopere dusunuluyorsa kolarov 2 bolgeyi de b.k ederiz. Kolarov'u sol bek oynatmamak ferrariye tup taktirmaktir.