2019 Türkiye Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsim Finalleri (8 Haziran'da başlıyor)

• Bu günkü maç neydi öyle yahu. Yine saçma sapan bir pick ekranı..

Artık AD Kennen oynayacağını bile biliyorlar Untara'nın. Yav hani şampiyon seçim ekranı rakiplere kabus olacaktı ? Hani Sina Afra kolaylıklar falan diliyorlardı ? VFŞL'nin en ön görülebilir, hamleleri tahmin edilebilir takımı olduk.

Rakipler en kolay şampiyon seçim ekranını bizim maçta geçiriyorlar. Bunun sebepleri de belli. Outofill alt koridorumuzun aşırı kısıtlı şampiyon havuzu. Hades Natulius dışında hiçbir şampiyonu oynayamıyor. Biraz Lux o kadar. Tham Kench oyunu bile çok iyi değil. Haliyle bir Nati yasaklamasıyla devre dışı kalıyor. Biz de her seferinde ilk seçimimizi Hades'in destek şampiyonu için kullanıyoruz ki bu da sonraki seçimler için elimizi kısıtlıyor ve rakiplerin istedikleri güçlü şampiyonları seçebilmesini sağlıyor.

Öte yanda Blue'da Adc oyuncusu değil. Onun da şampiyon havuzu kısıtlı o sebeple ya yasaklama yada kontra seçim alarak direk bizim alt koridor devre dışı. E bu alt koridor seçimlerine öncelik verince haliyle tekli koridorlar da istedikleri şampiyonları alamıyorlar ve onlarda maçı taşıyamıyorlar. Yavv arkadaş rakipte 3 tane ışınlan varken dün Gnar ile bugün de Ad Kennen ile sana splitt push ile bedava maç verir mi rakip? Tek akıllı sen misin yahu ?

Hepsinden önce bir oyun planımız yok yahu. Sanki tekli derecede oynar gibi rastgele takılıyor herkes. Ne yapmaya çalışıyorlar ? Amaçları ne anlamadım.

Sanırım durum gerçekten dediğim gibi. Taraftar çok üstüne düşünce Ali Koç Sina Arfa'dan rica etti ilgilenmesini. O da kıramadı bir takım ekip mekip toparladılar ama baktı adamın işlerinden ayrıcak vakti yok yiğeninden rica etti o da ilgilenmesini ona bıraktı. Öyle gidiyor işler.

Gerçekten çok enteresan yahu. Mevsimin ilk yarısını 7-2 ile bitiren, Royal'in bile biraz çekindiği hatta onları tek yenen takımken, lig aşaması biterken 9-9 olduk. Arada iki oyuncu takımdan ayrıldı ve yerlerine yenileri geldi. Bunlar takımda ciddi sorunlar olduğunu ve yönetilemediğini gösteriyor.

Mathok

• Sevgili dostum yurt dışında olduğum için maçları takip edemedim. Ayın 10 gibi döneceğim. Maçları senin değerlendirmelerini okuyarak takip ediyorum. Bu seneden umudum yok. Dönünce detaylı yorumlarız birlikte. Yorumlarını eksik etme sadece buradan takip ediyorum

• Szice Sezon ödeülleri nasıl olur arkadaşlar ?

Benim adaylarım;

En iyi Üst Koridor : Untara

En İyi Ormancı : Closer

En İyi Orta Koridor : Frozen

En İyi AdC : Alive

En İyi Destek : Hades :D ... Şaka şaka Tolerant

En Değerli Oyuncu : Closer

Mathok

Patates

Orgulas

• Sezon ödülleri şu şekilde oldu;

En Çok Gelişen Oyuncu : Starscreen

Yılın Çaylağı : Alive

En İyi Üst Koridor : Ragner (WTF ?)

En İyi Ormancı : Closer

En İyi Orta Koridor : Cyeol

En İyi Alt Koridor : Pilot

En İyi Destek : Tolerant

En İyi Koç : Enatron (RYL)

En Değerli Oyuncu : Closer

Taraftar Özel Ödülü : Bolulu

Listede üst koridorda Ragner seçimine şiddetle itiraz ediyorum. Resmen ilk 3'ten birilerini alalım diye yapılmış bir seçim. Bu sene üst koridorda Untara gibi dominant bir performans gösteren oyuncu yoktu. Starscreen, Armut, Ragner hepsi zaman zaman dominant performanslar gösterdiler ama Untara en kötü maçlarımızda bile hep koridorunu kazandı ve maçları karşısındaki oyunculardan üstün bitirdi.

Hadi Fenerbahçe'nin durumundan ötürü koymadın, e Armut var? Ragner'den net daha iyiydi bu sene onu niye koymadın ? Tüm ödüller Royal Youth'a gitmesin diye mi ? Nereden baksanız elde kalıyor seçim.

En İyi Alt Koridor ödülü bence Alive'a gitmeliydi. Pilot çok iyi bir oyuncu olsada bu sene Royal Youth'un performansıiçerisinde çok ön plana çıkan oyuncu değildi. Ben Armut ve Closer derim bu seneki Royal için. Ama Alive o Bursa takımında bile lige damga vurdular Japone ile birlikte.

Orta koridor için itirazım yok. Cyeol gayet dengeli ve faydalı oynadı. Efsane skorlar, heyecan verici mekaniker göstermese de tetiği çekeceği yerde çekti. Ama sanki buranın hakkı Frozen'dı. Şöyle ki takımı çökmüşken bile ayakta kalan tek isimdi. Takımın yükselişinde de FabFaboulus ile birlikte en önemli paya sahipti. Bence biraz hakkı yendi ama Cyeol de Lol tabiri ile gayet "solid" bir performans sergiledi.

Onun dışında diğer ödüllere bir itirazım yok.

Yalnız bu sene Closer'a ayrı bir yer ayırmak lazım. Bir ormancı nasıl oynar derslik bir gösteri sundu bize. Royal'in başarısında kesinlikle en büyük paya sahip. Oyun görüşü, koridor baskısı, karar verme becerisi muazzamdı ve bu sene şampiyon habuzunu da epey genişletti. Sanırım büyük liglere ihrac edebileceğimiz sıkı bir oyuncumuz daha olacak.