En iyi sağ bekimiz hangisi?

• Isla, net.

Benfica maçı kimseyi tereddüte düşürmesin. Dünyadaki muhtemelen tüm sağ bekleri yerdi o sol kanat.

Onun dışında bu yıla gayet iyi başladığını düşünüyorum. Isla oyundayken takım çok daha iyi set oynuyor. Bir dönemin önemli Juve oyuncusu beyler, rica ederim.

See y'all on the dark side of the moon.

• Isla..

çok mu iyi? hayır. ama şener benim için hasan ali seviyesinde ve tekrar söylüyorum, camiada hasan ali'ye yönelen nefretin onda birinin bile bu adama nasip olmasını anlayamıyorum..

dirar konusunda ise, sağ kanatta felaket ama bir süre sağ bek olarak denesek nasıl olurdu diye hep düşündüm, yine harika oynamayacaktı ama en azından bugün taraftarın gözünde düştüğü durumlara düşmezdi..

sonuç; isla > dirar > şener

ideali, dirar ve şener'i sat, transfer yap, isla'yı da yedek yap..

• isla der geçerim, hücum olarak çok şey katacak takıma takım oturduğunda.

• Ben değişik düşünüyorum. Isla bir defa yaşı geçmiş futboldan beklentisi sınırlı. Bence Murat hem genç, hem kendi kanımız. Ona şans verip daha iyi olmasını sağlayamazsak yabancıların eskilerine para yetiştiremeyiz. Bugün Avrupa’da 32-33 yaşında kim olursa olsun takımda oynarsa para alır, bizdeki gibi peşin almaz. Herkes genç arıyor 19 yaşında Elması kaptılar, Cengiz Ünder öyle. Biz bu 32-33 ‘ü bırakamıyoruz çünkü gençlerde iş yok. Biraz kendi gençlerimize güvenip onlarla ilgilenip yetiştirsek hepimiz kazanırız. Ama antrenörler maalesef hazır pişmiş arıyor, yetiştirmekle uğraşmak istemiyor...

• Arkadaşlar Yüce Atatürk bu ülkeyi gençlerle kurdu, 70-80 yaşındakilerle kurmadı. Ülkeyi gençlere emanet etti, ihtiyarlara tecrübeliler diye emanet etmedi. İsteseydi ederdi.

Gençlerimize güvenmezsek hiçbir şey olamayız inanın bana. Bir görün Almanlar nasıl 5-6 yaşındaki çocuklara futbolu sevdiriyorlar. 2000-3000 seyirci geliyor maçlarına, lig maçı oynuyorlar. Sahanın yarısına taç çizgilerine kaleleri koyuyorlar öyle oynuyorlar. 3 hakem yönetiyor, hiç birşey esirgemiyorlar.