• Federer sette bir noktada 4-1 öndeydi ve elinde üç servis kırma puanı vardı. Oradan döndü tie breakte aldı Djokovic. O yüzden çok da umudum yoktu. Bu adam böyle, yıkılmıyor. Ha ne yaptı desen kimse tie breakteki file önündeki puanı harici bir şey hatırlamaz ama yenilmiyor.


  Ben mesela o yüzden yarı finale kadar izlemiyorum Djokovic maçı, karşısındaki ne kadar oynarsa o kadar oynuyor.

 • İkinci seti de kaybedince bıraktım ben. Enteresan bir şey var, ilk setin tie-break hariç tamamında, ikinci setin büyük bölümünde Federer daha sağlam duruyordu. Djokovic sadece cevap vererek götürdü maçı, Wimbledon'daki kadar geride değildi ama geride kaldı hep oyun olarak. Federer dün maça sağlam olarak çıkmış olsa maçı alırdı diye düşünüyorum.


  Enteresan kısmına geleyim, ben bu sene içinde Federer'in bir slamde, çok büyük ihtimalle US Open veya Wimbledon, Djokovic'i yeneceğini düşünüyorum. Ardarda üç maçtır oyun olarak daha iyi ve araya bir ATP galibiyeti sıkıştırdı bile. Eğer fiziksel olarak sağlam olursa kazanır bu sene.

 • RG ilk set Nadal bagel yaptı birazdan sağlık molası gelebilir ^^


  Maç boyu ezdi geçti ve toprak ağası unvanını 13. kez! tescilledi ve 20-20 getirdi. Avustralya Açık’ta yeniden öne geçmemiz gerekiyor artık ^^


  Dostluk da böyle bir şey işte 👏


 • Djokovic Aus Open başladığından beri kaçıncıya sinirini kontrol edemiyor sayısını unuttum artık. Az önce Zverev karşısında komple şirazeye kaybedip raketi parçaladı. Şu hareketleri yaptıkça iyice antipati topluyor.

 • Djokovic sürklase ederek Aus kazanmak üzere. Medvedev duygusal anlamda rezalet bir maç çıkarıyor. Kısa süreler içinde dahi bu kadar keskin iniş çıkışlar yaşayıp vuruşların dengesizleşirse bu seviyedeki oyunculara karşı final kazanamazsın.

 • 400+ günlük aradan sonra Federer’i izlemeyi çok özlemişiz 🥂 Doha’da kene gibi bir oyun oynayan Evans’ı zor da olsa geçip çeyrek finale kaldık. Takip edilecek turnuvalar artık Atp250 :D