• Federer sette bir noktada 4-1 öndeydi ve elinde üç servis kırma puanı vardı. Oradan döndü tie breakte aldı Djokovic. O yüzden çok da umudum yoktu. Bu adam böyle, yıkılmıyor. Ha ne yaptı desen kimse tie breakteki file önündeki puanı harici bir şey hatırlamaz ama yenilmiyor.

Ben mesela o yüzden yarı finale kadar izlemiyorum Djokovic maçı, karşısındaki ne kadar oynarsa o kadar oynuyor.

• İkinci seti de kaybedince bıraktım ben. Enteresan bir şey var, ilk setin tie-break hariç tamamında, ikinci setin büyük bölümünde Federer daha sağlam duruyordu. Djokovic sadece cevap vererek götürdü maçı, Wimbledon'daki kadar geride değildi ama geride kaldı hep oyun olarak. Federer dün maça sağlam olarak çıkmış olsa maçı alırdı diye düşünüyorum.

Enteresan kısmına geleyim, ben bu sene içinde Federer'in bir slamde, çok büyük ihtimalle US Open veya Wimbledon, Djokovic'i yeneceğini düşünüyorum. Ardarda üç maçtır oyun olarak daha iyi ve araya bir ATP galibiyeti sıkıştırdı bile. Eğer fiziksel olarak sağlam olursa kazanır bu sene.