Formula 1

• Bugünkü yarıştan sonra artık resmi olarak da başlığını açayım dedim. Hakikaten çok keyifli bir sezon oluyor. Uzun bir zaman sonra birçok mecrada aa F1 bak gene güzelleşti yorumlarının da gazıyla açılışı yapayım dedim. Bu yıl ilk gp i kaçırdım ama Bahreyn de, Çin de çok keyifliydi. Keşke buradan aktif devam etseydim ama Azerbaycan'la birlikte burayı up'lıyoruz artık.

Bugün Ricciardo'nun şahane zaferiyle ateşi tekrar yükselen F1 fanlarını artık bu başlıkta aktif görmek istiyorum :hayda:

Haydi bakalım, bol Raikkönenli seneler :laklak:

...

Bu arada beter ol vettel :itele:

See y'all on the dark side of the moon.

• Adama beter ol dedik pole'u aldı. Ferrari taraftarı olarak ihanet ediyorum tabi :melek: ama Kimi varken işte gönül bu

Bugün yazmayı unuttum o kadar da izledim halbuki sıralama turlarını

Antrenmanlarda Red Bull gayet iyi olmasına rağmen Mercedes'in arkasında kalarak 4 ve 5 i aldılar. Mercedes yine herkesi şaşırtmaya devam ediyor ama 2 ve 3 te yalnız oldukları için Vettel'in baya canını sıkacaklar diye tahmin ediyorum. Ve tabiki Kimi ilk iki sektörü 0.20 den fazla farklarla lider kapatmasına rağmen son sektörün son virajında aracı savurdu. Newcastle mağlubiyetinin peşine ağlama raddesine getirdi beni. 6. sırada ama bakalım güvenlik aracına güveniyoruz :kac: Toro Rosso da çok çok ciddi bir kazadan harbiden kıl payı kurtuldu. Yarın 2-3 kere kesin güvenlik aracını görmeyi bekliyorum. Grid'de arkada kalan Ricciardo ve Kimi nin işine yarayacaktır diye düşünüyorum.

Denk gelenler olursa kesinlikle takip etmelerini tavsiye ederim. Geçen seneyi izlememiştim ama herkes çok memnun kalmış. Yarın da çok eğlenceli bir yarış bekliyorum. Umarım Mercedes bir sürpriz yapmaz :kac:

• Bugün burayı doldurmayı düşünüyordum ama yani öyle bir son 10 tur oldu ki bilgisayarın masanın üzerinde olduğunu bile unuttum. Diğer forumdaki yorumumu aynen yapıştırayım madem:

Serhan Acar'ın da dediği gibi: "Keşke her hafta Azerbaycan'da yarış olsa!" gerçekten. Güvenlik aracı beklentiyi karşıladı. Red Bull'un da, Grosjean'ın da kazaları çok saçmaydı. Üstelik bence Verstappen iyi bir gün geçiriyordu, olaysız kalamıyor çocuk :D Günün adamı bence uzak ara Bottas'ken gerçekten böyle şanssızlık görmedim. Adam 41 tur lastik değiştirmeden sabırla bekledi, fırsat da ayağına geldi, hatta çok iyi yerde de başlattı ama çok çok büyük talihsizlik. Renault'a üzüldüm iyi başlamışlardı. Alonso o kadar kişi dışarda kalmışken 1, belki 2 sıra daha çekebilirdi ama McLaren yapamıyor bir türlü o atılımı. Hamilton bence çok kötü sürdüğü bir günde (hatta Verstappen dahil ilk 4 ün kötüyüsdü bence) kafasına kuş sıçtı resmen. Kendisi de söyledi zaten burada olmak garip diye. Perez'den çok haz etmesem de tebrik etmek lazım yapabileceğinin en iyisini yaptı, podyum çok çok iyi. Vettel o geçişi sağlam bitirebilseydi ciddi bir efsane yaratacaktı gerçekten. Plase ise kesinlikle Leclerc. Bir çaylağa göre çok iyi işler yapıyor.

Yani bugünkü senaryoların peşine insan Kimi'nin kaçırdığı pole'e bin kat daha fazla üzülüyor. En azından böyle bir yerde ikincilik çok iyi bir teselli oldu.

Azerbaycan harbiden çok keyifli. Allah Korusun detayıyla ilginç bir hafta bitirdik :D Çok uzun yazdım ama bir bu kadar da yerin altında var cidden.

• Bu kadar yıl sonra izledim diye bana özel mi yaptılar dedim valla amma olay oldu yarışta :D

Bottas'ın yaşadığı yalnız büyük bahtsızlıktı hakikaten. Geçmiş olsun ne diyelim.

• Hamilton Q3'te uçtu. Pist rekoru geldi zaten. Mercedes ilk çizgiyi kapattı.

Edit: Bottas da .004 ile polü kaçırdı ulan harbiden cenabet bu adam ya :melek:

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Shearer ().

• Kimi yarış dışı kaldı, Vettel 4. bitirdi. Kabus gibi bir gün.

Duvar kendine gel artık ya.

• Ricciardo Monaco'da pole'u aldı. Harbi domine etti haftayı.

Vettel, Ham, Kimi şeklinde devam ediyor grid. Ferrari için güzel bir yarın olur umarım.

Max vurmuş aracı yetişemedim ona.

• Ben messiciyim ama cidden ronaldo önemli maçlarda, önemli turnuvalarda farkını koyuyor.

• Yarın Avusturya Gp var saat 16.00 da olması lazım. Seçimden dolayı Fransa'yı kaçırmıştım. İyi ki de izlememişim Hamilton birinci olmuş çünkü. Vettel'den pole bekliyorum bugün.

• Yarın Avusturya Gp var saat 16.00 da olması lazım. Seçimden dolayı Fransa'yı kaçırmıştım. İyi ki de izlememişim Hamilton birinci olmuş çünkü. Vettel'den pole bekliyorum bugün.

Güzeeel aramıza bir katılan daha :)

Rabbim Ferrari'yi korusun