MKE Ankaragücü - Fenerbahçe | 8 Mayıs Cumartesi | 20:30

• Valencia golü attı seviniyorum bagrıyorum evin içinde Valencia diye bi yandan da kafamda İrfanın topu kontrol etmesinde acaba el var mı düşüncesi diğer yandan Valencia sarsak adam inşallah ofsaytta değildir korkusu hepsini geçtim pozsiyon başlangıcında inş faul fln yoktur korkusu ulan bu VAR mahvetti bizi be

Aynı şey bizim evde de vardı :D

Gol be dedim ama sonrasında inşallah el yoktur,inşallah ofsayt yoktur diye yere çöktüm ve bekledim.

• ilkcey Valencia değişikliği dediğin gibi yapılanlardan en basiti. Ama yine de td katkısıdır yapmayanını gördük sonuçta.

Emre'nin asıl ağırlığını koyduğu nokta Gustavo gibi dokunulmaz görülen bir oyuncuyu kesip sosa, ozan, mhy gibi çok daha modern futbola uygun bir orta sahaya dönmesi, Sosa'ya regista rolü verip büyük verim alması, kanatlarda pelkas, mesut, irfan gibi oyuncuları kullanmayı akıl edip topa hakim, önde oynamayı becerebilen bir oyuna geçmesi. Takımın boyunu kısaltabilmesi. Buna cesaret edebilecek, bu kadar kısa sürede uygulamaya çalışacak kişi sayısı da çok değil. Tebriği hak ediyor bence.

Emre takımın başına geçeli toplamda geçen gün sayısı bile çok az, habire maç yaptık bu kısa sürede hani takımın yeni bir oyuna çalışma fırsatı bile çok kısıtlı. Bu kısa sürede takımın oynadığı oyun gece ile gündüz kadar farklı. Herhangi bir td ün şu süreçte yapabileceği maksimumu yaptığını düşünüyorum, bu zaman içerisinde takımın bütün problemlerini çözebilmesi mümkün değil. Oynamaya çalıştığımız oyun da kolay bir oyun değil bence, pratik istiyor. Ayrıca tempolu ciğersiz bekler gibi, stoper gibi eksikler de var daha iyi oynayabilmemiz için bu oyunu.

Değişiklikler konusunda hatalarına katılıyorum. Ancak önde basarak ilk yarıda etkili oynadığımız maçlardaki düşüsün asıl sebebi kondisyon bence. Kasımpaşa, Erzurum gibi maçların ikinci yarısında değişikliklerden önce de düşmüştük oyundan, takım basarak oynayınca 60 tan itibaren çoğu oyuncunun enerjisi bitiyor.

Dediğin gibi Emre tercihi bir risk, ancak geçmişe bakınca herhangi bir td tercihi de risk, conte, sarri vs. çok emin olunacak bir kişi getirilemezse ki çok zor. Geçmişte burada sıçıp batıran her türlü hoca tipi mevcut. Emre ile devam etme kararı gelirse asıl önemli olan teknik kadroya katılacak isimler bence. Erdinç gibi 2, 3 tane daha tecrübeli, işin antrenman, analiz vs. kısımlarında uzman isimler katılmalı ekibe. Emre'nin eksik yönlerini kapatıp güçlü yönlerini öne çıkarmak için bu gerekiyor.

• Galatasaray'a mı güveniyorsunuz diyen arkadaşları ortaya çıkarmak istemiyorum kendileri çıksın...

Cincon'un son 2 haftada lobisi ve hakem eyyamlarıyla bizden daha avantajlı olduğunu biliyorsundur umarım... Gs 8 puan da 9 puan da geride olsaydı bu maçı almak için her şeyi yapacaktı zaten. M.cengiz Terim çekişmesi varken Bjk'ye maç mı satacaklardı. Haftaya Sivas ile berabere kalırsak o zaman da çıkmamızı istersen gelirim ben yine sorun yok :)

• İrfan'ın o kontrolü de oldukça klastı. Başkası olsa ya topu kontrol eder yuvarlanırdı ya da eliyle alırdı. İrfan'ı niye aldık sorusuna güzel bir cevap oldu.

Ozan ve İrfan haricinde herkes deli etti bugün. Ozan'ın da Mesut'un verdiği pasta golü yazması lazımdı. Cisse ve Thiam sanki 3.hafta maçıymış gibi gevşek gevşek takıldı ayar oldum bir daha süre almamaları lazım.