Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Sezonu Kış Mevsimi

• Bu günün maçları. 16:00'da derbi var. :)

Akşam maçtan önce burada da tokatlayalım 6S'yi.

• Hafta sonu iki maçıda izledim.

Seçim ekranını gördükten sonra gözlerim kanadı

Birde lenom mevzusu var

17 yaşında mekanikleri iyi diye bir oyuncu profosyenel takımda oynayacak diyebirşey yok olmayacak belli anca solo q da lig kassın derece yapsın

Elramir elmas seviyesi oyuncusu(bu meta için)

Sparz beklediğim gibi değil ama burada ormancı faktörüde çok önemli

Ve asıl en önemli sorunumuzu söyleyeyim.

Koç faktörü

Hermaç daha seçim ekranında kaybediyoruz maçı

Elramir ve koç değişirse diğer parçalara bir daha sanş vermek öyle değerlendirmek lAzım

• Emre denen adam gitsin sevmiyorum bu adamı ve yıllardır oluşturduğu yapıyı

• Lenom gerçekten yetenekli dediğin gibi ama her yetenekli oyuncu profesyonel alanda başarılı olacak diye bir şey yok. Öyle olsa Dopa LCK'i de Wolds'ü de smurflerdi. Ama yine de biraz sabredelim. Nasılsa bu sene TCL'i saldık. Oncan da geçen mevsim çok kötü başladı ama sonra sonra toparladı ve ligin iyi üst koridor oyuncularından oldu.

Bizim maçlarda draftı Elramir yapmıyorsa ben de bir şey bilmiyorum. Takımda koç yok çünkü.

Şöyle düşün en az 5 - 6 mevsimdir TCL'de oynuyorsun, sonra sana koç diye 17 yaşında bebeyi alıp koyuyorlar başına. Sen sallar mısın bu bebeyi ?

Bu senenin kazanımı Neramin olacak belli. Çok temiz oynuyor. Yanına kuvvetli bir destek, iyi bir ormancı ile bizim için bir kazanma şartı olabilir.

Benim üzüldüğüm yer de burası zaten. Sparz, Lenom veya Stillnumb'dan en az birini daha önümüzdeki mevsim için kazanmalıydık. Ama şu an sadece elde neramin var gibi gözüküyor. Tabii onu da mevsim sonu yine bir rakibimize kaptırmazsak.

freev

Kimse sevmiyo kendisini ama ısrarla gönderimiyor da. İçerden olanlar E-spor'da bağlantılarının, tanıdıklarının çok fazla olduğunu. O sebeple çok rahat oyuncu ve takımlarla iletişime geçebildiğini vs. söylüyorlar. Örneğin NBA2k21 takımı kurmaya karar verdik adam 2 haftada dünya şampiyonu olankadroyu kurdu. :)

1 ayda Türkiye'de şampiyonluğa oynayacak Valorant takımı kurdu falan. Bu işleri iyi yapıyor.

• Lol harici diğer e-spor dallarını çok takip etmiyorum. Her sıkıntıda bu adamın öne çıkıyor.

Ayrıca her sezon kadro değişmesinden sıkıntı geldi.

• Sıkıntıdan akademy maçlarını bile izledim iki haftadır

Takımın problemini tam olarak belirledim.

Biz her maç aşırı kötü gözükmemizin sebebi üst koridor

lenom eşleme farketmezsin ağır intliyor

Kazanan kaybeden ortada geçen her eşleşmede rakibe inanılmaz üstünlük veriyor.takas zamanları harita takibi ışınlan zamanları çok kötü.

Oyunlar 15. Dakika civarı toptan açılıyor

elramire ve stilnumpa bile gereksiz yüklenmişim.

• Alıntı

Lenom gerçekten yetenekli dediğin gibi ama her yetenekli oyuncu profesyonel alanda başarılı olacak diye bir şey yok. Öyle olsa Dopa LCK'i de Wolds'ü de smurflerdi.

• Mathok

Bir de Arkhe problemimiz var. Bu çocuk koç falan değil. 1 hafta önce LEC'de vs gördüğü değişik bir draftı alıp aynen takıma uyguluyor. Başka bir numarası yok. Metadan vs'de anladından şüpheliyim.

Bu arada oyun yine çok zevklenecek. Özellikle profesyonel maçlar. 11.4 yamasında bütün ormancıların orman temizleme hızlarının düşürülmesi ile beraber artık carry ormancılar yerine daha çok tank ve işlevsel ormancılar oynanacak.

Daha az Kindred, Lillia, Olaf, Graves; daha çok Sejuani, Jarvan, Gragas, Skarner... :)

Tank ormancıların oynandığı metalarda takım savaşları çok daha zevkli oluyor.

• Ve carry midler de gelecek bence yavaş yavaş.

Ormancı baskısı azalacağı için ryze cassi yavaş yavaş gelir.

Ben corki bile gelebilir diyorum

Tank ormancı gelince takımlar janna lulu karmaya dönebilirler savaş başlatma işi destekten ormancıya geçerse eğer.

zaten hiper taşıyıcılar var metada yanlarına savaş başlatıyor diye alistarlar reller leonalar olmuyordu😎

• Bu haftanın son maçında NASR'ı yendik. Ve ilginç şekilde maçı Lenom taşıdı. Wukong ile öne geçer geçmez Gnar'ı sildi koridordan. Ancak yine koridorda belli hataları yaptı. Yine maçın başında yanlış takaslarla çok büyük avantaj verdi ama NASR oyuncusu Last da soloq oyuncusu olduğundan ve profesyonel tecrübesi az olduğundan o da koridorda çok hata yaptı ve aldığı avantajı gerisin geriye Lenom'a iade etti. E kazanan eşleşmeydi zaten ve Lenom'da bu ikramı geri çevirmedi.

Onun dışında Elramir'i çok beğendim. Oyunu çok iyi kontrol etti bu maç. Görevleri iyi takip etti. Sparz çok güzel oynadı. (Sparz'a Thresh bıraktılar. :hihi: )

Neramin zaten takımımızın incisi. Gerçekten çok iyi oynuyor.

Onun dışında ben bu maç Stillnumb'u da beğendim. Jayce'e karşı çook zor bir eşleşmeye gitmesine rağmen skor vermedi, aşırı bir minyon farkı açtırmadı rakibine ve o zor koridordan gayet güçlü çıkarak takım savaşlarında çok iyi iş yaptı. Elramir'in içeri dalıp başlattığı savaşları çok iyi takip etti.

Draft güzeldi. NASR çok uyumsuz bir takım gibi. Japone 1-2 defa saçma sapan pozisyonda yakalanan nişancısını korumak için kendini feda etmek zorunda kaldı.

Mathok

Bu arada dediğin doğru. Daha çok Ryze, Cassio ve Viktor görebiliriz. Hoş Viktor arada seçiliyor ama o kadar öncelik değil. Carry diyebileceğimiz bir Azir biraz da Orrianna vardı metada. Ben Syndra'ya carry diyemiyorum. Daha çok koridor kazanmak için sanki Syndra. Meta gereği zaten orta koridora hep kaçma mekaniği olan ve kırılgan olmayan şampiyonlar alınıyordu. Veya kuvvetli bir alan kontrolü olan büyücüler alınıyordu. İşte Viktor ultisi ve çekim alanı, Synda E'si ile üstüne koşan Hekarim, Lillia, Udyr gibi ormancıları birden sersemletmesi, Orrianna topu ile hem kendini hızlandırması hem de ultisiyle birden fazla adamı tutması, Azir askerlerine kaçıp uzaklaşabilmesi vs...

Aslında yeni metada Ryze, Cassio gibi şampiyonlar için zor olabilir zira, kaçma mekanikleri bu kadar az olan şampiyonlar, Graves, Kindred, Taliah gibi şampiyonlara karşı bile zorlanırken Sejuani, Jarvan gibi CC canavarı şampiyonlara karşı epey zorlanacaklar ama avantajları ve metaya dönme sebepleri şu olacak; tek yemeyecekler. Yani bir jarvan baskınında ani bir hasarla ölmeyen Ryze ve Cassio o baskını yapanları pişman eder. Oradan iki skor alınca da direk maç biter zaten. Bir daha kimse tutamaz onları. :)

• Mathok

Aynen geçen hafta sözünü ettiğimiz gibi. Ligimizde ve büyük liglerde çokça Ryze görmeye başladık. Yalnız orman kampı temizlemek zorlaşmasına ve sağladığı fayda azalmasına rağmen hala "Carry" ormancılar alınmaya devam ediliyor. Lillia, Taliah, Graves, Hecarim yine metanın favorileri konumundalar ve hala oyuna etkileri yüksek. Bence 11.0 güncellemesiyle yapılan köklü değişikliklerden sonra hala meta oturmadı.

• Mathok

Aynen geçen hafta sözünü ettiğimiz gibi. Ligimizde ve büyük liglerde çokça Ryze görmeye başladık. Yalnız orman kampı temizlemek zorlaşmasına ve sağladığı fayda azalmasına rağmen hala "Carry" ormancılar alınmaya devam ediliyor. Lillia, Taliah, Graves, Hecarim yine metanın favorileri konumundalar ve hala oyuna etkileri yüksek. Bence 11.0 güncellemesiyle yapılan köklü değişikliklerden sonra hala meta oturmadı.

Lulularda gelmeye başladı. Janna karma yakındır. Dediğin gibi meta oturmadı hala. Ama jarvan girdi gibi metaya. Sejuani de yakındır. Ben ısrarla niye katma alınmıyor anlamıyorum. özellikle tahm-senna secilirlen koridoru dar edecek karma-yanına hiper cary-(jinx öyle böyle vurmuyor yeni eşyalarla) gelmiyor ısrarla

• Lulularda gelmeye başladı. Janna karma yakındır. Dediğin gibi meta oturmadı hala. Ama jarvan girdi gibi metaya. Sejuani de yakındır. Ben ısrarla niye katma alınmıyor anlamıyorum. özellikle tahm-senna secilirlen koridoru dar edecek karma-yanına hiper cary-(jinx öyle böyle vurmuyor yeni eşyalarla) gelmiyor ısrarla

Karma oynanır da, Jana'dan emin değilim. Millet unuttu oynamayı. Anca Hlyssang veya MikyX falan alır 1 maç.